• facebook
 • rss
 • Uczmy się od nich miłości

  Łukasz Czechyra

  dodane 08.10.2016 17:51

  Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II.

  Uroczystości poświęcone wielkim Polakom odbyły się w Stoczku Klasztornym oraz na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo. Te dwie miejscowości łączy przede wszystkim postać Prymasa Tysiąclecia - to w klasztorze w Stoczku był więziony od 12 października 1953 r. do 6 października 1954 r., kiedy to z kętrzyńskiego lotniska odleciał do Prudnika Śląskiego - kolejnego po Stoczku Klasztornym miejscu internowania. Św. Jan Paweł II to z kolei najznamienitszy lotniczy pielgrzym na świecie: podczas pontyfikatu odwiedził wszystkie zamieszkane kontynenty.

  - Spotykamy się tu po raz kolejny, by rozważać dorobek, postawę i czyny wielkich Polaków. Nasza uroczystość ma charakter państwowy, patriotyczny i religijny - zaznacza Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

  - Chcemy wspominać kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, uczyć się od nich miłości Boga i drugiego człowieka. Chcemy uczyć się tych wartości, które są tak istotne w życiu nas wszystkich i chcemy również prosić o ich wstawiennictwo - mówi ks. kan. Stanisław Majewski.

  Uroczystości rozpoczęły się od odegrania hymnu i okolicznościowych przemówień. Następnie po Apelu Pamięci pod pamiątkowymi obeliskami zostały złożone kwiaty. Centralnym punktem była Msza św. w hangarze lotniczym. Modlitwie przewodniczył abp Edmund Piszcz, który każdego roku uczestniczy w obchodach Dni Pamięci.

  - Kard. Wyszyński był dla nas symbolem jedności, wiary i nadziei, która się w końcu ziściła - podkreśla abp Piszcz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół