• facebook
 • rss
 • Wspieramy żywy pomnik

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.10.2016 22:05

  W tym roku skupiamy się na miłosierdziu Bożym, które dzięki staraniom Jana Pawła II rozlało się na cały świat - mówi Wojciech Ruciński, prezes AK archidiecezji warmińskiej.

  „Bądźcie miłosierni” - to hasło tegorocznego koncertu papieskiego, który odbył się w olsztyńskiej hali „Urania”. Jak co roku pieniądze uzyskane ze sprzedaży cegiełek zostaną przekazane na rzecz beneficjentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Widzowie wysłuchali koncertu Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” oraz chóru „Mocnych w wierze”. Gościnnie wystąpił Janusz Szrom.

  - Tym corocznym wydarzeniem chcemy uczcić naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II - wyjaśnia Wojciech Ruciński, prezes warmińskiej Akcji Katolickiej, która organizuje te wydarzenia. Wspomina pierwszy koncert, 2005 r., tuż po śmierci ojca świętego. - Wówczas przesłaniem były jego ostatnie słowa: „Czekałem na was, a wy przyszliście do mnie”. W tym roku skupiamy się na miłosierdziu Bożym, które dzięki staraniom Jana Pawła II rozlało się na cały świat - mówi prezes.

  W koncercie uczestniczył patron honorowy - prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Wspominał październik 1978 r., dzień ogłoszenia wyboru Karola Wojtyły na papieża. - Wspaniały dzień dla Polaków i naszej ojczyzny. Po raz pierwszy Polak został papieżem. Wszyscy chrześcijanie pamiętają naszego papieża, który był podróżnikiem, odwiedzał wszystkie narody, inspirował do walki o wolność i demokrację, o poszanowanie godności drugiego człowieka i całych narodów. Miłość, poszanowanie człowieka… - mówi prezydent Olsztyna.

  Wspomina wizytę Jana Pawła II w stolicy Warmii i Mazur, tłumy ludzi wiwatujących, które później w skupieniu i ciszy podczas Eucharystii i spotkań wsłuchiwały się w przesłanie papieża. - Dzisiaj „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  żywy pomnik. Cieszymy się, że pamięć jest nieustannie żywa, a dziś przeszło 2 tysiące młodych może korzystać ze stypendiów, które pozwalają im na osiągnięcie celów, na spełnienie marzeń - mówi Piotr Grzymowicz.

  W 2014 r. stypendyści fundacji gościli w Olsztynie. - W Warszawie, w trakcie spotkania z ks. Janem Drobem, zostałem zapytany, czy byśmy mogli ugościć Dzieło Nowego Tysiąclecia w Olsztynie. Bez wahania odpowiedziałem, że tak. Rok później gościliśmy stypendystów. Piękne spotkania, pełne treści, wzruszeń i modlitwy. Wspaniała młodzież. Jestem przekonany, że dziś podąża śladem nauki Jana Pawła II - dodaje prezydent.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół