• facebook
 • rss
 • Obraz, który naucza

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 18.10.2016 09:30

  Młodzi aktorzy mieli możliwość przekazania swoich wartości i podzielenia się wiarą z parafianami poprzez sztukę.

  Tam, gdzie pojawia się ks. Karol Misiewicz, tam powstaje młodzieżowa grupa teatralna. Wystarczy bowiem mieć pasję, by zarazić nią innych, ukazać piękno sztuki i możliwość głoszenia Ewangelii poprzez realizację swoich talentów.

  Na początku września w Reszlu powstała młodzieżowa grupa teatralna „Premiera”. - Aktualnie liczy sześć osób. Ale tak jest zawsze, kiedy pojawia się  nowa idea. Wierzę, że już pod  koniec roku szkolnego przybędzie pasjonatów aktorstwa – mówi ks. Karol.

  Grupa ma już za sobą pierwszy debiutancki spektakl. - Pierwszy, a zatem najważniejszy występ, młodzież miała w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kętrzynie, gdzie podpisano porozumienie szkół zawodowych z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. oraz Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Brzmi poważnie, prawda? - uśmiecha się kapłan.

  Młodzież przedstawiła tam dwa skecze kabaretowe, które rozbawiły zgromadzoną publiczność. Drugi zaś występ młodych miał już charakter ewangelizacyjny. W kościele parafialnym w Reszlu młodzież zaprezentowała na każdej Mszy św. krótką inscenizację podejmującą ważny temat miłości Boga i bliźniego.

  - Nic tak nie tłumaczy i naucza jak obraz. Dla młodych aktorów był to bardzo ważny dzień. Mieli możliwość przekazania swoich wartości i podzielenia się wiarą z parafianami poprzez sztukę - zauważa ks. Karol.

  Debiut w szkole, czyli w swoim środowisku, młodzież miała w Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas zorganizowanego apelu okolicznościowego aktorzy zaprezentowali zgromadzonym gościom, nauczycielom oraz swoim kolegom i koleżankom dwa skecze. Po skończonym występie grupa teatralna zebrała gromkie brawa.

  - Aktualnie przygotowujemy krótkie przedstawienie, które będzie związane z tematem ludzkiego przemijania oraz kolejne, na Misterium Narodzenia Pańskiego - dodaje ks.  Karol Misiewicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół