• facebook
 • rss
 • Mentalność wędkarza

  Łukasz Czechyra

  dodane 21.10.2016 07:02

  W Olsztyńskim Planetarium odbyła się inauguracja Akademii Przyszłości.

  Akademia Przyszłości to drugi obok Szlachetnej Paczki projekt Stowarzyszenia Wiosna. Akademia skupia zdolne dzieci, nad którymi osobiście czuwa jeden tutor - jego zadaniem jest motywacja, stawianie kolejnych wyzwań, pokazywanie, że w każdej sytuacji można wygrać swoje życie. - W tym roku to już 5. edycja. Mamy 40 dzieci, potrzebujemy też 40 wolontariuszy, którzy będą raz w tygodniu pracować z dzieckiem, motywować, inspirować, pokazywać świat z innej perspektywy niż go widzą na co dzień - tłumaczy Iwona Koniuch, koordynator wojewódzki Akademii Przyszłości.

  Jak mówi ks. Jacek Stryczek, prezes stowarzyszenia i pomysłodawca Akademii zadaniem tutora jest wypracowanie w dziecku mentalności wędkarza. - Jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza i dostanie wędkę, to ją sprzeda i kupi ryby. A nam zależy na tym, by dzieci miały w sobie mentalność wędkarza, który nawet jak nie ma wędki, to potrafi sobie ją zrobić z kija i zacznie łowić ryby. Naszym celem jest to, aby dzieci radziły sobie w życiu. Najpierw w szkole, ale potem w życiu - tłumaczy ks. Stryczek.

  Podczas inauguracji z dziećmi spotkali się ci, którzy osiągnęli w życiu sukces - triathlonistka Magdalena Mielnik, mistrz Polski w kulturystyce Paweł Smolik oraz Marcin Zarębski z AZS Indykpolu Olsztyn. Przekonywali oni, że trzeba być cierpliwym, a dzięki pracy można spełnić wszystkie swoje marzenia.

  Dodatkowo dzieci miały okazję zobaczyć pokaz o gwiazdach, a indeksy do Akademii Przyszłości wręczyła im Halina Zaborowska-Boruch, zastępca prezydenta Olsztyna. Spotkanie poprowadził Szymon Puławski z Olsztyńskiej Grupy Wodzirejów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół