• facebook
 • rss
 • Przyszłość naszego kraju

  Łukasz Czechyra

  dodane 21.10.2016 15:18

  Podsumowanie XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

  W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie Dni Rodziny, które już po raz 18. odbywały się na Warmii i Mazurach.

  Marszałek Gustaw Marek Brzezin podkreśla, że tegoroczna edycja pokazała, jak wielkie jest to przedsięwzięcie, a dodatkowo dobrze prowadzone i integrujące wiele podmiotów. - Dobrze funkcjonująca rodzina to przyszłość lokalnego społeczeństwa, przyszłość regionu, a także przyszłość i podstawa dobrze funkcjonującego państwa - podkreśla marszałek Brzezin.

  W podobnym tonie wypowiada się wojewoda Artur Chojecki, który twierdzi, że wszystko, co dotyczy wspierania rodziny, jest warte propagowania i rozwijania. - Rodzina powinna być przedmiotem troski zarówno samorządów, jak i państwa, a także Kościoła. Patronaty marszałka, wojewody i metropolity warmińskiego pokazują, że rodzina jest dla nas wszystkich bardzo ważna - zaznacza wojewoda i dodaje, że wiele spraw, które służą rodzinom, pochodzi nie tylko od samorządów, ale jest inicjowane od samego dołu - przez same rodziny lub stowarzyszenia.

  Podczas podsumowania miały miejsce występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród. Statuetkę za zorganizowanie zakończenia Dni Rodziny odebrał Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna. - Moi drodzy, my powinniśmy nie dawać rodzinom, ale dzielić się z nimi, być z nimi, autentycznie, każdego dnia. Być z nimi, z ich troską, ich potrzebami. I wtedy - powiedzmy sobie szczerze - będziemy dobrze wypełniać naszą misję - powiedział K. Hećman.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół