• facebook
 • rss
 • Fundamentem jest człowiek

  Łukasz Czechyra

  dodane 23.10.2016 17:03

  Inauguracja roku akademickiego Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego.

  Uroczystą Mszą św. w kościele św. Franciszka z Asyżu studenci, wykładowcy i duszpasterze zainaugurowali nowy rok formacji ODA. Dzisiejsze wydarzenie poprzedziły inne - rekolekcje na dobry początek oraz akademicka pielgrzymka do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

  Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. - Stajemy tu dziś, by prosić o zapał do pracy i błogosławieństwo Boga. Bo żaden trud podejmowany przez nas, jeśli nie będzie pobłogosławiony przez Boga, nie przyniesie pożądanych owoców - powiedział do zebranych.

  W homilii przypomniał również, jak ważny jest nasz stosunek do innych ludzi. - Nie możemy mówić o miłości do Boga, jeśli zabraknie w nas miłości do drugiego człowieka - zaznaczył metropolita. Mówił także o bardzo niebezpiecznych systemach, które, co prawda, kształcą ludzi, ale zapominają przy tym o etycznych zasadach, zapominają o szacunku do drugiego człowieka - tym między innymi charakteryzował się faszyzm, gdzie była obecna kultura wysoka, wielkie osiągnięcia, ale przy tym wielka pogarda dla innych ludzi. - Można wyjątkowo kogoś wykształcić, ale przy tym zrobić mu wielką krzywdę. Brak szacunku dla życia, drugiego człowieka jest jak błąd w regule. Możemy prowadzić długie, sumienne obliczenia, ale jeśli mamy błędne dane, jeśli nasz fundament jest zły, podstawimy na samym początku zły wzór, to niezależnie od naszych wysiłków, nasze działanie i tak się w końcu zawali - mówił abp Górzyński.

  Na koniec Mszy św. krótkie świadectwo o swoim życiu, szukaniu Boga w duszpasterstwie i wspólnocie akademickiej "Soli Deo Omnia" wygłosiła Emilia Tarabasz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół