• facebook
 • rss
 • Oni wygrali swoje życie

  Łukasz Czechyra

  dodane 12.11.2016 22:09

  W WSD MW Hosianum w Olsztynie odbył się Wieczór ze Świętymi.

  W drugim rozdziale Apokalipsy św. Jana przeczytamy "Zwycięzcy dam (...) biały kamyk,
  a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto je otrzymuje". Właśnie taki biały kamyk z rybką, symbolem chrześcijan otrzymał każdy, kto przybył do Hosianum. - Chcemy pokazać, że święci byli wśród nas, że byli podobni do nas. To byli ludzie, którzy wygrali swoje życie – tłumaczy ks. Jarosław Dobrzeniecki.

  Spotkanie ze Świętymi rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem abp. Edmunda Piszcza, a podczas Eucharystii został udzielony Sakrament Bierzmowania Mateuszowi i Rafałowi. Po modlitwie i agapie uczestnicy spotkania zebrali się ponownie w kościele seminaryjnym, gdzie odbyła się inscenizacja „Powołani do świętości”, a katechezę o świętych wygłosił ks. Marcin Kuciński. - Wierzymy w świętych obcowanie. Obcowanie to obecność, bycie razem czyli świeci są pośród nas. Możemy się do nich zwracać, są świetnymi orędownikami u Pana Boga, bo zawsze byli i są blisko Niego – mówi ks. Kuciński. Zaznacza, że święci to byli normalni ludzie, z krwi i kości, o czym świadczą choćby przechowywane przez Kościół relikwie. - Legendy o świętych często wręcz przeszkadzają w dążeniu do świętości. A to byli zwykli ludzie, tacy jak my. Nie ma żadnych granic, żadnych barier – świętym może być każdy, w każdym czasie – tłumaczy ks. Kuciński.

  Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu poprzedzone procesją ze Świętymi – do ołtarza przyniesionych zostało kilkadziesiąt relikwiarzy, m.in. z relikwiami św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny, bł. Karoliny Kózkówny czy bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół