• facebook
 • rss
 • Króluj nam Chryste!

  Łukasz Czechyra

  dodane 19.11.2016 15:47

  Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba.

  W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie metropolita warmiński abp Józef Górzyński odczytał Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystej Mszy św. wzięli udział licznie wierni archidiecezji warmińskiej, modlitwie przewodniczył abp Edmund Piszcz, a Mszę św. koncelebrowali m.in. abp Józef Górzyński, abp Wojciech Ziemba, bp Julian Wojtkowski oraz bp Józef Wysocki.

  W homilii abp Piszcz podkreślił, że w królestwie Jezusa najważniejszą wartością jest prawda, a łączy się ona również z wolnością. - Wolność jest wspaniałym darem, ale otwiera drogę zarówno do dobra, jak i do zła. Ale tylko prawda czyni nas prawdziwie wolnymi - ten, kto kłamie, nigdy nie jest do końca wolny - mówił arcybiskup senior. - Jezus jest królem zawsze, ale chodzi o to, by w naszym życiu królował w codzienności. Jak to praktycznie realizować? Po pierwsze, trzeba - co wymaga często wielkiej odwagi - otworzyć się na Chrystusa. Jeśli będziemy zamknięci, Bóg nie będzie miał możliwości przyjścia do nas ze swoją łaską - przypomniał abp Piszcz. Jako drugi warunek podał modlitwę, a za trzeci słowa Chrystusa o tym, że „zawsze czyni, co się Ojcu podoba”. - Dzisiaj odmawiamy uroczyście Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, ale nie powinno to być wydarzenie jednorazowe. Powinniśmy wprowadzić Jezusa jako Króla do naszej codzienności. Najważniejsze, żebyśmy zawsze czynili, co się Jemu podoba - powiedział abp Piszcz.

  - Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą, chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie - brzmiały jedne z pierwszych słów aktu, który odczytał metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Wierni razem z kapłanami dziękowali Chrystusowi za Jego miłość, przepraszali również za wszelkie grzechy, również za „narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia”. Wierni zawierzyli swoje rodziny miłosierdziu Bożemu, a postanowienia i zobowiązania złożyli w Niepokalanym Sercu Maryi.

  Jutro, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Jubileuszowy Akt zostanie dokonany we wszystkich kościołach w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół