• facebook
 • rss
 • Twoje serce śpi czy czuwa?

  Łukasz Czechyra

  dodane 27.11.2016 11:40

  Rozpoczęły się obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej.

  W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie odbyła się Noc Fatimska, która zapoczątkowała przygotowanie do 100. rocznicy objawień Maryi. Wydarzenie rozpoczęło się od wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu i czuwania młodzieżowego. Punktem kulminacyjnym była Msza św. o północy, która rozpoczęła również Adwent.

  Modlitwie przewodniczył ks. kan. dr Tadeusz Marcinkowski, kanclerz kurii warmińskiej. W homilii zaznaczył, że zrezygnować z należnego odpoczynku w nocy potrafi tylko ten, kto kocha. - Żona, która czeka na powracającego z dalekiej podróży męża, matka, która czuwa przy łóżku chorego dziecka. Tutaj, na tej modlitwie czuwają również tylko te serca, które kochają Boga - powiedział ks. Marcinkowski. Przypomniał słowa Jezusa, Który wzywał do czuwania, gdyż nie znamy dnia ani godziny. - Czuwać to znaczy nie pozwolić sobie na to, by serce pogrążyło się w letargu. Często ludzkie serce śpi z powodu grzechu - to właśnie grzech popełniony świadomie i dobrowolnie usypia serce, zadaje śmierć duszy, okrada nas z życia nadprzyrodzonego, z wiary, nadziei i miłości - zaznaczył duszpasterz. Podkreślił, że mimo naszych słabości Bóg kocha nas miłością bezinteresowną. - Znakiem Bożej miłości do nas jest Matka Zbawiciela, nasza najlepsza Matka - podkreślił ks. Tadeusz.

  Na zakończenie Mszy św. poświęcił on ikonę Matki Bożej Fatimskiej, która od dziś będzie peregrynować po domach parafian pomagając im w przygotowaniu się do jubileuszu 100. lecia objawień Maryi w Fatimie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół