• facebook
 • rss
 • Odrodzenie wielkiej nadziei

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 11.12.2016 21:32

  XI przedświąteczna zbiórka żywności Caritas - "Tak, pomagam".

  „Tak, pomagam” - pod takim hasłem odbyła się już po raz jedenasty przedświąteczna zbiórka żywności przeprowadzana przez Caritas. Wolontariusze zbierali artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. Z zebranych produktów zostaną przygotowane świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących.

  - Zbieraliśmy produkty przez dwa dni, wspólnie szkolne koła Caritas z Rusi, ze Szkoły Podstawowej nr 29, Gimnazjum nr 8 i VIII LO z Olsztyna. Zebraliśmy około 170 kg. produktów, które w kuchni przed świętami będą na pewno manna z nieba - mówi Sebastian Polakowski.

  - Brat Albert powiadał, że trzeba być dobrym jak chleb. Jeżeli chcesz być dobry, to bądź bardzo dobry - uśmiecha się Sebastian. Podkreśla, że właśnie dlatego wraz z podopiecznymi koła Caritas stara się odradzać wielką nadzieje, która przywraca godność człowieka.

  Każdorazowo w akcji uczestniczy w Polsce około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce. - Jeśli szkolne koło nie ma pod opieką potrzebujących rodzin, całość darów przekazuje do Caritas Archidiecezji Warmińskiej. My opiekujemy się wielopokoleniową, wielodzietną  rodziną. Do nich również trafi nasza żywność - mówi Aleksandra Stankiewicz z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

  W X zbiórce żywności przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi pod hasłem „Tak, pomagam” zebrano około 432,3 ton żywności. Zebrana żywność trafiła do ok. 78 tys. osób potrzebujących takiego wsparcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół