• facebook
 • rss
 • Trzy istotne wartości

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.12.2016 20:54

  - Ważne jest dzisiaj, żeby służbie przywrócić ten właściwy wymiar, w którym kryje się honor posługiwania Bogu i ludziom - mówił podczas opłatka służb mundurowych abp Józef Górzyński.

  Po raz piąty przedstawiciele służb mundurowych Warmii i Mazur wzięli udział w spotkaniu opłatkowym. - To stało się piękną tradycją naszego regionu. Tym bardziej mi miło, że gospodarzem dzisiejszej uroczystości jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Jako leśnicy czujemy się dumni i zaszczyceni, że spotykamy się w tak wspaniałym gronie. Przełamanie się opłatkiem i życzenia to świetna okazja, by integrować wszystkich, którzy dbają o bezpieczeństwo w regionie. Okres świąteczny to czas, kiedy powinniśmy być razem - mówił, witając wszystkich, dyrektor Piotr Czyżyk.

  Na spotkaniu w Ośrodku Caritas w Rybakach obecni  byli również przedstawiciele władz, wśród nich wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. - Oczekujemy nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Jednym z symboli, które nam to uświadamiają, jest Światełko Betlejemskie, które przybyło również do naszego regionu, a które niesie z sobą - w mojej ocenie - trzy istotne wartości. To światełko niesie z sobą pokój, który musimy odnaleźć najpierw w sobie, by później zagościł między ludźmi i między narodami. Po drugie niesie z sobą nadzieję na to, że każdy kolejny dzień  będzie lepszy. I w końcu niesie z sobą sprawiedliwość, o którą wy, jako przedstawiciele służb mundurowych, w sposób szczególny zabiegacie - mówił wojewoda.

  Dziękował za rok służby, w który wpisane były szczególne wydarzenia: Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO. - Wasza praca często pełna jest wyrzeczeń, poświęcenia kosztem rodziny i najbliższych. Proszę przyjąć ode mnie życzenia dobrych świąt, wytchnienia i spokoju - mówił Artur Chojecki.

  Swoje podziękowania i życzenia wygłosił również marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Dziękuję za pełnienie służby przez ostatni rok. Pragnę życzyć, by święta były jak najspokojniejsze, pełne odpoczynku - mówił.

  Po życzeniach Ewangelię o narodzeniu Jezusa odczytał duszpasterz leśników ks. Mariusz Rybicki. Później opłatki pobłogosławił abp Józef Górzyński.

  - Należy zwrócić uwagę na wymiar służby, który wiąże się z życiem człowieka. Bo narodzenie Jezusa, które dziś wspominamy, odnosi się do tego wymiaru życia, właśnie do służby. Jezus tym, którym zleca i zlecał zadania w świecie, każe być sługami. Oni podejmowali się zadań i wiedzieli, że pełnią je z honorem, który należy się słudze Bożemu. To honor sługi Pana. Istotne jest dzisiaj, żeby służbie przywrócić ten właściwy wymiar, w którym kryje się honor posługiwania Bogu i ludziom, wartościom największym, które wypływają z Bożego Narodzenia - podkreślał metropolita.

  - Życzę, aby godność waszego posługiwania, waszej służby była ciągle przywracana. Aby świat służby drugiemu człowiekowi był ową godnością wypełniony, godnością, która od Boga pochodzi. Niech honor służby mundurowej towarzyszy wam w waszej służbie, niech radość ze służby będzie waszym doświadczeniem, Byście idąc na wigilijne spotkania rodzinne, doświadczyli radości płynącej z sacrum,  że zostaliśmy wezwanie do życia wiecznego - mówił abp Górzyński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół