• facebook
 • rss
 • Dobrze pojęta służba

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 20.12.2016 22:45

  Prawda nie może być jakaś albo czyjaś. Prawda musi być absolutna, czyli Boska - mówił do dziennikarzy abp Józef Górzyński.

  Abp Józef Górzyński zaprosił do kurii na spotkanie opłatkowe dziennikarzy olsztyńskich mediów. - W kurii warszawskiej był zwyczaj takich spotkań. One miały atmosferę i niosły z sobą ważne przesłanie.  Moim pragnieniem było, aby w Olsztynie takie spotkania również miały miejsce. Myślę, że to ważne wydarzenie - mówił metropolita.

  Abp Górzyński podkreślał, że dziennikarze odgrywają w życiu społecznym bardzo ważną rolę, a takie spotkania są okazją do refleksji nad pracą, którą podejmują, nad zadaniami, które uwarunkowane są potrzebą lokalnego środowiska.

  Zwracając się do dziennikarzy zaznaczył, że dziennikarze, podobnie jak ludzie Kościoła, są w służbie człowiekowi. - Ta służba może być dobrze podjęta tylko wtedy, kiedy człowieka właściwie oceniamy, kiedy dostrzegamy świat wartości, który dla człowieka jest fundamentalny. I to zrozumienie jest potrzebne na każdym etapie dziejów, także dzisiaj. Świat ma cechy do wprowadzania zamętu w nawet najbardziej proste pojęcia. Trzeba przypominać, że istnieją wartości niezmienne, absolutne, Boskie. Prawda nie może być jakaś albo czyjaś. Prawda musi być absolutna, czyli Boska. To również dotyczy dobra, piękna i innych wartości - mówił metropolita.

  Życzył dziennikarzom, aby posługując człowiekowi nie zapominali o tych fundamentalnych wartościach, którym nie wolno się sprzeniewierzać. - Bo sprzeniewierzymy się służbie drugiemu człowiekowi. Jesteście tymi, którzy posługują prawdzie, którzy posługują  sprawiedliwości i oczekiwanym przez innych wartościom. Żebyście w tej służbie mieli poczucie wagi tego, co czynicie, ale jednocześnie uzasadnioną satysfakcję z tego, że zadanie, które podejmujecie, służy dobrze człowiekowi. Niech Bóg będzie tym, który wspiera was w pracy, kiedy przekazujecie to, co jest prawdą, miłością i sprawiedliwością. Niech was prowadzi Duch Boży, który przenika serca i umysły. Otaczam was modlitwą i troską - mówił abp Józef Górzyński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół