• facebook
 • rss
 • Niespodziewane zwycięstwo

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 12.01.2017 16:49

  Zakończył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej.

  Po raz 27. organizowana jest Olimpiady Teologii Katolickiej. Hasłem tegorocznej edycji jest „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez miłosiernego Boga”.

  - Jest to olimpiada, który ma zasięg ogólnopolski i odbywa się we wszystkich diecezjach. W tym roku głównym organizatorem jest diecezja lubelska. Właśnie w Lublinie odbędzie się krajowy finał, na który przyjadą najlepsi - mówi ks. Adam Bielinowicz.

  Podkreśla, że celem olimpiady jest zapoznanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z objawieniami Matki Bożej w Fatimie, a to w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą tego wydarzenia. Organizatorem diecezjalnego etapu jest wydział nauki katolickiej kurii warmińskiej przy współpracy z wydziałem teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

  Na wydział teologii, na etap diecezjalny, przyjechało ponad 50 uczestników z archidiecezji warmińskiej. Pisali test składający się z 50 pytań. Najlepszych trzech uczestników będzie reprezentować naszą archidiecezję na finale ogólnopolskim: Jakub Wollin z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie, Leszek Wysocki z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie oraz Małgorzata Nowagiel z II LO w Olsztynie.

  Kiedy komisja sprawdzała testy, uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu Soli Deo Gloria z Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.

  - Nie spodziewałem się zwycięstwa. Sporo czytałem, wczoraj powtórzyłem materiał. Zdecydowałem się na uczestnictwo w olimpiadzie, gdyż zagadnienia związane z teologią są mi bliskie. Może kiedyś zwiążę swoje życie właśnie z tą nauką? Na razie poszukuję - mówi Jakub.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół