• facebook
 • rss
 • Dzieci kochają kolędy

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 21.01.2017 20:05

  Od dziś Szymany będą znane nie tylko z powodu lotniska. Zainicjowano tam przegląd, który w zamyśle organizatorów wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych.

  Tego dnia przed kościołem w Szymanach od rana widoczny był wzmożony ruch. Wiele samochodów parkowało przed świątynią, ktoś jeszcze śpiewał cicho kolędę, mama poprawiała fałdy sukienki, robiła pamiątkowe zdjęcie.

  A wewnątrz już mnóstwo osób. Przed bożonarodzeniową stajenką stoją statywy. Ostatnie próby, ustawianie dźwięków. Jeszcze moment, a rozpocznie się I Przegląd Kolęd i Pastorałek Powiatu Szczycieńskiego „Narodził się Jezus Chrystus”.

  - Chodzi o to, abyśmy się dziś fantastycznie czuli, pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Abyście przedstawili swoją miłość do muzyki. Macie wiele talentów, więc nie zwycięstwo jest najważniejsze - mówiła, witając uczestników, Joanna Gawryszewska, prezes Fundacji Kreolia - Kraina Kreatywności.

  - Taki festiwal odbywał się niegdyś w Szczytnie. Jednak pięć lat temu zaprzestano organizowania tej imprezy. Pani Joanna postanowiła wskrzesić festiwal. A że już  wcześniej  współpracowaliśmy przy organizacji innych wydarzeń, zadzwoniła do mnie i zapytała, czy jestem zainteresowany organizacją przeglądu. Decyzja mogła być tylko jedna, chcę współpracować - mówi ks. Jacek Bacewicz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanach.

  Były występy solistów i duetów. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku pojawi się nowa kategoria - schole i chóry   Były występy solistów i duetów. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku pojawi się nowa kategoria - schole i chóry Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

  Rozmowa ta odbyła się dwa tygodnie temu. Mimo tak krótkiego czasu na organizację imprezy, zgłosiło się 63 solistów i duetów. - Jak na pierwszy raz i tak krótki czas to niezwykła liczba - uśmiecha się proboszcz. - A dla dzieci jest to moment przedłużenia świętowania Bożego Narodzenia. Mają możliwość pokazania się - dodaje.

  - Dzieci kochają kolędy i śpiewają je przez cały okres Bożego Narodzenia, występując w szkołach, na wigiliach. Stąd idea, by stworzyć im okoliczności, by mogły zaprezentować się szerszej publiczności. Okazuje się, że pomysł był trafiony. Mało czasu, wielu uczestników - uśmiecha się Joanna.

  Kolejne dzieci śpiewają przygotowane kolędy i pastorałki. Pięknie, melodyjnie. Każdy otrzymuje dyplom uczestnictwa. A zaprezentować mógł się każdy, począwszy od dzieci z klas I-III, IV-VI, uczniów gimnazjum, po licealistów i dorosłych.

  - Cieszę się, że mogłam przyjechać z córką na ten przegląd. Były piękny śpiew, wspaniale udekorowana świątynia, niesamowity nastrój. Ciepła atmosfera - mówi Anna.

  NAGRODZENI:
  KATEGORIA: Szkoły podstawowe klasy I-III soliści
  1 miejsce – Rozalia Kozłowska „Spójrz na Jezusa”
  2 miejsce – Wiktoria Bałon „Spójrz na Jezusa”
  3 miejsce – Maja Skowrońska „Mała Pastorałka”
  Wyróżnienie – Katarzyna Komorek „Aniołki”, Roksana Piórkowska „Bosy pastuszek”

  KATEGORIA: szkoły podstawowe klasy I-III duety
  1 miejsce – Zuzanna Młotkowska i Dawid Abramski „Dzisiaj w Betlejem”
  2 miejsce – Dominika Augustowska i Zofia Olkowska „Bosy pastuszek”
  3 miejsce – Maria Piórkowska i Jakub Długosz „Gore gwiazda Jezusowi”
  Wyróżnienie – Magdalena Woś i Maja Ulvesveen „Pastuszek bosy”

  KATEGORIA : szkoła podstawowa klasy IV-VI
  1 miejsce – Julia Płocharczyk „Mario czy ty wiesz”
  2 miejsce – Patrycja Jaroch „Kołysanka dla Jezusa”
  3 miejsce – Maja Wierzchołowska „Mario czy ty wiesz”
  Wyróżnienie: Julia Skowrońska „Sianko na stół”, Nadia Wierzbowska „Gwiazdki blask”

  KATEGORIA: gimnazjum
  1 miejsce – Agnieszka Mirkowicz „Cicho, cicho pastuszkowie”
  2 miejsce – Emilia Spanialska „Polskie Betlejem”
  3 miejsce – Wiktor Rudnicki „Mario czy ty wiesz”
  Wyróżnienie: Karolina Żabińska „Magia świąt”, Zuzanna Majewska „Złota Jerozolima”, Aleksandra Sztymelska „Kiedy dzieckiem jest Bóg”

  KATEGORIA: szkoły średnie i dorośli
  1 miejsce – Natalia Mikołajczyk „Kołysanka dla Jezusa”
  2 miejsce – Karolina Grzywińska „Cichej spokojnej nocy”
  3 miejsce – Kornelia Kobylańska „Kolęda cisza”
  Wyróżnienie: Dominika Kłos „Gwiazdki blask”

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół