• facebook
 • rss
 • Jeszcze jeden powód do radości

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 31.01.2017 17:55

  W Koninie odbył się Puchar Polski III juniorów młodszych. Wśród 160 szablistów było 12 zawodników z Hajduczka.

  - Żadna nasza zawodniczka nie znalazła się na tej liście. Z zawodników był tylko  jeden. Możemy to uważać za ogromny sukces - uśmiecha się, podsumowując wyniki szablistów w Pucharze Polski III juniorów młodszych, trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk. - Oczywiście mam na myśli listę zawodników,  którzy po fazie grupowej odpadli z pucharu - dodaje trener.

  W Koninie 12 szermierzy z olsztyńskiego klubu walczyło o kolejne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego.

  Dobry występ otworzył kolejnej zawodniczce Hajduczka drogę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w Drzonkowie. Tam przyjedzie 42 najlepszych w Polsce juniorów młodszych, by rywalizować o tytuł mistrza Polski.

  W sumie w Koninie wystartowało 160 szermierzy z 15 klubów. Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. 81 zawodników walczyło w dwóch fazach grupowych, w tym szabliści z Olsztyna: Filip Kusak, Oskar Kusak, Oliwier Kowalski, Piotr Kozłowski, Ignacy Ignaczewski i Krzysztof Rychta.

  Najlepiej w tej fazie wypadł Filip Kusak, zajmując w klasyfikacji 17. miejsce. Do fazy play off nie zakwalifikował się jedynie Oliwier Kowalski.

  Reszta zawodników, w pierwszych walkach pucharowych, musiała uznać wyższość swoich przeciwników: Ignaczewski przegrał z Piotrem Szczepaniakiem (Viktor Warszawa) 2:15; Rychta z Miłoszem Woniakiem (KKSZ Konin) 10:15; Kusak Filip z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 12:15; Kozłowski z Piotrem Maikiem (AZS AWF Poznań) 4:15; Kusak Oskar z Łukaszem Filipkiem  (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 6:15.

  W sumie 81 zawodników stoczyło 531 pojedynków, zadając 4640 punktowanych trafień.

  - Oczywiście jest niedosyt. Ale ma to być motywacja do dalszej pracy. Juniorami młodszymi są Ignacy i Krzysztof, reszta to młodzicy. Ich czas zwycięstw w Pucharach Polski jest jeszcze przed nimi - komentuje Adam Sobczyk.

  Warto przypomnieć, że kategoria junior młodszy obejmuje zawodników z roczników 2000-2002. Prawo startu w Pucharach Polski mają również młodzicy, czyli zawodnicy z roczników 2003-2005.

  Jako drugie rywalizację rozpoczęły dziewczęta, 79 szablistek, w tym 6 zawodniczek UKS Hajduczek: Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Weronika Borkowska, Grażyna Płoska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem.

  Najwyżej po fazie grupowej uplasowała się Aniela Kozłowska, zajmując 25. miejsce. W całym turnieju najlepiej wypadła Weronika Borkowska. W pierwszej fazie pucharów pokonała Emilię Myrtę (TMS Sosnowiec) 15:6. W walce o najlepszą 16 turnieju wygrała z Ewą Zając (TMS Sosnowiec) 15:8. Dopiero w walce o najlepszą ósemkę pucharu musiała uznać wyższość Urszuli Kurzyny (UKS 13 Białystok) 9:15.

  - Cieszy bardzo dobra lokata Weroniki Borkowskiej. Ale jest jeszcze jeden powód do radości. Do Klaudii Malgrem i Weroniki, które zapewniły sobie już wcześniej kwalifikację do Olimpiady Młodzieży, dołączyła Aniela Kozłowska urodzona w 2005 r. W Koninie była jedyną zawodniczką z tego rocznika, pokonując w grupach i walce pucharowej dużo starsze szablistki. Będzie również najmłodszą zawodniczką na olimpiadzie - podkreśla trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk i dziękuje Termom Warmińskim i Warmińskiemu Bankowi Spółdzielczemu z Jonkowa za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.

  Wyniki Pucharu Polski III
  chłopcy:

  1. miejsce - Marcin Lipiński (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  2. miejsce - Michał Batogowski (AZS AWF Warszawa)
  3. miejsce - Jakub Broniszewski (Victor Warszawa)
  3. miejsce - Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  ………………………………………………………………………
  33. miejsce - Filip Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
  37. miejsce - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
  51. miejsce - Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)
  54. miejsce - Oskar Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
  64. miejsce - Ignacy Ignaczewski (UKS Hajduczek Olsztyn)
  80. miejsce - Oliwier Kowalski (UKS Hajduczek Olsztyn)

  dziewczęta:
  1. miejsce - Marta Okine (AZS AWF Warszawa)
  2. miejsce - Małgorzata Zawodniak (KKSZ Konin)
  3. miejsce - Weronika Waleriańczyk (KKSZ Konin)
  3. miejsce - Marta Ziomek (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  ………………………………………………………………………
  16. miejsce - Weronika Borkowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  24. miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  25. miejsce - Grażyna Płoska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  26. miejsce - Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
  40. miejsce - Pola Domżalska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  46. miejsce - Nina Kondrusik (UKS Hajduczek Olsztyn)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół