• facebook
 • rss
 • Jak działa 500+?

  Łukasz Czechyra

  dodane 17.02.2017 15:11

  W Warmińsko-Mazurskiem z programu korzysta ponad 100 tys. rodzin.

  Trwają regionalne konsultacje dotyczące świadczeń wychowawczych i program Senior Plus. Nasz region wizytuje Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spotyka się z samorządowcami, zbiera uwagi, doświadczenia i rekomendacje z prawie rocznego prowadzenie programu Rodzina 500plus.

  W całym kraju w ubiegłym roku ze świadczenia wychowawczego skorzystało 3,8 mln dzieci. W Warmińsko-Mazurskiem było to 155 tys. dzieci. - W 2016 roku na program przeznaczyliśmy kwotę 17,6 mld zł. Szacujemy, że w 2017 roku będzie to kwota 23,163 mld zł - podaje wiceminister Bojanowska.

  W Polsce toczyło się zaledwie 1005 spraw o zamianę świadczenia pieniężnego na świadczenie rzeczowe. Do faktycznej zamiany i wypłacania świadczenia w formie rzeczowej doszło w 670 przypadkach.

  Wiceminister Bojanowska podczas spotkania z dziennikarzami mówiła również o starcie programu Senior Plus. - Jest to nowe podejście do realizowanej polityki społecznej wobec osób starszych. W poniedziałek ogłaszamy nabór do programu odnośnie budowy domów dziennego pobytu oraz klubów samopomocy dla seniorów - zapowiada podsekretarz stanu i dodaje, że nowy program zakłada zmniejszenie wymagań powstawania domów i klubów, przy jednoczesnym zwiększeniu dofinansowania. - Chcemy, żeby tych domów i klubów powstało jak najwięcej, by starsi udzie mieli gdzie wyjść z domu, spotkać się, wypić kawę, porozmawiać. By nie byli sami w domu - tłumaczy E. Bojanowska.

  W 2017 roku rząd na domy i kluby dla seniorów chce przeznaczyć 30 mln zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół