• facebook
 • rss
 • To nasza chluba

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 21.02.2017 16:18

  - Zapraszamy na Wentę Dobroczynną, by podzielić się swoją miłością z innymi - mówi Wojciech Ruciński.

  Już w niedzielę największe święto dobrych serc, czyli Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej. Wszystko jest już przygotowane, fanty na loterię, obrazy, ikony i cenne przedmioty na aukcje. Nawet Mieczysław Szcześniak - gwiazda tegorocznej wenty - zapewne już łączy się myślami z Olsztynem, gdzie uświetni imprezę swoim koncertem.

  - To już XIX Wenta Dobroczynna. Formuła od lat niezmieniona, loteria z główną wygraną, wycieczką do Rzymu, aukcje obrazów i darów od ważnych osób - mówi prezes AK Wojciech Ruciński. Wśród licytowanych przedmiotów znajduje się biżuteria podarowana przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę, ikony od abp. Józefa Górzyńskiego czy wieczne pióro z bursztynem od wojewody Artura Chojeckiego. Te przedmioty można było dziś zobaczyć na konferencji prasowej dotyczącej wenty, która odbyła się w kurii archidiecezji warmińskiej.

  Dochód z tegorocznej wenty przekazany będzie na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku. - Pomagaliśmy stowarzyszeniu 10 lat temu. Wówczas zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup samochodu do transportu osób niepełnosprawnych. Do dziś samochód służy podopiecznym - mówi prezes.

  - WTZ to nasza chluba - podkreśla burmistrz Olsztynka Artur Wrochna. - Dla podopiecznych to drugi dom, ich życie. Robi się wiele, by ci ludzie czuli się pełnowartościowi. Realizują się w wielu dziedzinach, począwszy od sztuki, poprzez śpiew czy zdobywaniu fachu - wymienia burmistrz.

  Oczywiście nie chodzi o bicie rekordów, by co roku zebrać więcej pieniędzy. - Ma z nas wypłynąć dobro. Mamy podzielić się tym, co mamy. To największy dar - dodaje Ruciński.

  Na konferencji prasowej ks. infułat Jan Górny wyrażał zadowolenie z faktu, że już po raz kolejny organizowana jest  wenta. - Jestem pełen podziwu, że organizatorzy  zebrali tak wiele cenny przedmiotów, które będą licytowane - komplementował.

  26 lutego, niedziela, godz. 15, sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. - Wówczas zaczynamy. Zapraszamy na Wentę Dobroczynną, by podzielić się swoją miłością z innymi - mówi Wojciech Ruciński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół