• facebook
 • rss
 • Mówimy o Janie Pawle II

  dodane 07.03.2017 17:20

  - Fascynuje mnie duchowość maryjna Ojca Świętego, jego historia życia - mówi Alicja.

  W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się wojewódzki etap VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Papież Słowianin”.

  - Tegoroczny temat: „Jan Paweł II, papież spod fatimskiego orędzia Matki Bożej” przybliża młodym nie tylko postać papieża Polaka, ale też i przesłanie Maryi, które skierowała do świata za pośrednictwem Hiacynty, Łucji i Franciszka. I późniejsze świadectwo papieża po zamachu na jego życie, że „czyjaś ręka strzelała, ale inna ręka prowadziła kulę”. To zainteresowało młodzież - mówi Bożena Szczurek, przewodnicząca komisji konkursowej.

  Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do tego etapu, musieli wcześniej napisać wypracowanie. Młodzi wybierali najczęściej zagadnienia dotyczące Różańca, zamachu na Jana Pawła II i papieskiego zawołania: „Totus Tuus”. Etap wojewódzki wyłoni 5 laureatów, którzy będą reprezentować nasze województwo 18 maja w Lublinie, w ogólnopolskim finale konkursu.

  - Oczywiście, chodzi głównie o poznanie Jana Pawła II, ale też i uświadomienie, jak ważny w życiu młodych jest autorytet, mistrz życia - wyjaśnia B. Szczurek.

  - Myślę, że to jest bardzo ważny konkurs, bo mówimy o Janie Pawle II. Zgłębianie wiedzy na temat jego życia i nauki jest dla nas Polaków obowiązkiem, nakazem moralnym - dodaje Barbara Antczak z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

  Czy postać papieża Słowianina pociąga młodych? Jak oni widzą tę postać? Przecież mówi się, że to autorytet dla wielu z nich.

  - Ciekawi mnie postać Jana Pawła II. Myślę, że sama nauka, przygotowanie do konkursu umacniają wiarę. Fascynuje mnie duchowość maryjna Ojca Świętego, jego historia życia, jak przeżył wojnę i później porzucił teatr, by wypełnić swoje powołanie. Myślę, że spokój i umiejętność zjednywania sobie ludzi, rozmowa z nimi, otwartość wobec młodych to cechy, które mnie ujmują. Warto brać z niego przykład - mówi Alicja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  • Kawa
   17.06.2015 14:50
   adamigo, chodzi zapewne o Mszę św. wotywną o Duchu Świętym
  • Faustyna
   14.06.2016 17:33
   Jak tak sie przyglądam jej twarzy to nie dziwi mnie ten fakt iż widziała Ducha Św jak płonął...od razu widać ,że ma coś z garem ta kolejna zwiedzona świeta. Zastanawiam sie czy czytała Ewangelię?
  • flet z mandragory
   22.06.2017 09:12
   Jedno jest pewne, że grzeszyła łakomstwem i obżarstwem :-) Tego nie da się ukryć nawet pod obszernym płaszczem zakonnym!
  • Dariusz
   22.06.2017 18:07
   Jej wygląd i tusza, nad którą ubolewała, wynikały z powodu CHOROBY!
   Niech więc każdy kto myśli, że zjadł wszystkie rozumy świata i w tak bezczelny sposób pisze o jednej z najwięszych Świętych Kościoła, najpierw lepiej zorientuje się temacie zanim zacznie piszać bzdurne i chamskie komentarze.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół