• facebook
 • rss
 • Dla młodych zdolnych

  Łukasz Czechyra

  dodane 24.03.2017 12:30

  Rekordowy koncert wsparcia stypendiów im. Marcina Antonowicza.

  Już po raz 8. w III Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie odbył się Koncert Charytatywny "Wspieramy stypendium im. Marcina Antonowicza".

  Koncert organizują wspólnie III LO i Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Pro Patria - to właśnie Pro Patria funduje zdolnej młodzieży z olsztyńskich szkół stypendia. - Zbieramy się każdego roku na wiosnę i zbieramy pieniądze na stypendia dla młodych, zdolnych osób, którzy pochodzą z niezamożnych rodzin. Co roku udaje nam się ufundować około 15 stypendiów, każde po 1500 zł. W ciągu roku - tłumaczy Władysław Kałudziński, prezes Pro Patrii.

  Występom w wykonaniu uczniów III LO oraz Zespołu Expresion Flamenco towarzyszyły kawiarenka oraz aukcja ikon, obrazów, książek, monet i banknotów kolekcjonerskich. Licytacje prowadzili Bożena Ulewicz oraz Wojciech Ruciński i jak się okazało robili to bardzo dobrze, gdyż koncert przyniósł rekordową kwotę ponad 12 tys. złotych. To pozwoli na ufundowanie 8 stypendiów.

  Marcin Antonowicz był uczniem LO nr 4 w Olsztynie. W roku 1985 rozpoczął studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. 19 października 1985 r. został zatrzymany przez milicję. Znaleziony na ulicy, w ciężkim stanie, z krwiakiem mózgu, zmarł 2 listopada 1985 roku. Jego pogrzeb kilka dni później był największą w stanie wojennym manifestacją mieszkańców Olsztyna. Według oficjalnej wersji, Marcin Antonowicz wyskoczył z samochodu, ale w powszechnej opinii został on skatowany przez milicjantów.
   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół