• facebook
 • rss
 • Duch Święty wam pomoże

  Łukasz Czechyra

  dodane 21.04.2017 16:42

  W Gietrzwałdzie zainaugurowano jubileuszowe uroczystości.

  W tym roku obchodzimy 140. rocznicę objawień Maryi w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Główne uroczystości odbędą się 10 września, ale świętowanie zaczęło się już dziś, 21 kwietnia, od pielgrzymki maturzystów z Warmii i Mazur.

  - To nie przypadek, że jubileuszowe uroczystości rozpoczynają się od przybycia młodych, to przecież oni są przyszłością Kościoła. Kościół potrzebuje ich radości i entuzjazmu - zaznacza ks. Radosław Czerwiński, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

  W Gietrzwałdzie spotkało się kilkuset tegorocznych maturzystów z całej archidiecezji warmińskiej, wielu przybyło w pieszej pielgrzymce. - Właśnie tego nam teraz potrzeba. Nie książek, korepetycji, nauki. Do matury przygotowujemy się od naprawdę długiego czasu, wiedzę mamy na pewno. Teraz potrzeba nam spokoju i wyciszenia. W Gietrzwałdzie właśnie tego szukamy - twierdzi Michał.

  Konferencję na podstawie słów św. Pawła z Listu do Koryntian: "Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje" (1 Kor 10,23) wygłosił ks. kan. Tadeusz Marcinkowski. - W Biblii znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania, to jest źródło naszej mądrości. Przed wami matura - bardzo ważny egzamin, ale czekają też was kolejne niezwykle ważne egzaminy - te z życia - mówił ks. Marcinkowski.

  Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. inf. Adolf Setlak. Homilię wygłosił ks. kan. Paweł Rabczyński, rektor WSD MW "Hosianum" w Olsztynie. - Myślę, że większość z was usłyszy tutaj, w Gietrzwałdzie, delikatny głos Boga. Do każdego z nas Bóg przemówi, do każdego w inny sposób, ale na pewno będzie to głębokie, autentyczne przeżycie religijne - mówił do młodzieży ks. Rabczyński.

  Ks. Setlak zachęcał młodych, by nie bali się powierzyć wszystkich swoich spraw Maryi, a przez Jej ręce Jezusowi. - Pamiętajcie: wzywajcie Ducha Świętego, bo On jest. Korzystajcie z Jego pomocy - mówił ks. Setlak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół