• facebook
 • rss
 • Matczyne napomnienia

  Łukasz Czechyra

  dodane 13.05.2017 15:42

  Abp Józef Górzyński poświęcił w Gietrzwałdzie nowe kapliczki w Alei Różańcowej.

  - Te kapliczki to dar dla wiernych, dzięki któremu oni będą mogli złożyć dar Maryi - uważa ks. Marcin Chodorowski CRL, proboszcz z Gietrzwałdu. - Mam nadzieję, że te kapliczki pomogą nam jeszcze bardziej zaangażować się w modlitwę różańcową, o którą prosiła Maryja podczas objawień - zaznacza kustosz sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., której przewodniczył metropolita warmiński abp Józef Górzyński, a Eucharystię koncelebrował m.in. ks. Giuseppe Cipolloni, opat generalny Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.

  - Stajemy tu dziś w duchowej łączności z Fatimą, gdzie odbywają się uroczystości w 100. rocznicę objawień. Wezwanie Matki Bożej w Fatimie i u nas, w Gietrzwałdzie, sprowadza się właściwie do tego, by słuchać Jej Syna - mówił abp Górzyński. Zaznaczył również, że przesłanie Maryi jest bardzo ewangeliczne - przekazuje nam to, co jest zapisane w Piśmie Świętym.

  - Jak się jednak okazuje, potrzebujemy stale tego matczynego napomnienia. Jesteśmy jak dzieci, które co prawda wiedzą, co mają czynić, ale czasami o tym zapominają, gubią się i potrzebują właśnie słowa napomnienia od Matki - przekonywał metropolita.

  - Słowo Boże dociera do świata, ale nie jest przyjmowane, co prowadzi do wielkich tragedii w życiu człowieka. Zadanie, jakie przed każdym z nas stawia Maryja, to przyjęcie Bożego objawienia. Jesteśmy powołani do uczestnictwa w dziele zbawienia i jesteśmy do tego zdolni. O tym mówi nam Matka Boża - mówił abp Górzyński.

  Po Mszy św. zebrani udali się w procesji do Źródełka, a abp Górzyński poświęcił nowe kapliczki w Alei Różańcowej - drodze, która łączy miejsce objawień ze Źródełkiem pobłogosławionym przez Maryję.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół