• facebook
 • rss
 • Rozmowy o Bogu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 20.05.2017 15:30

  Rodzice muszą być blisko Pana Boga i blisko swego dziecka. Wtedy dokona się wszystko to, co ma się dokonać.

  Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział w Olsztynie zorganizowało spotkanie dla rodziców: „Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu?”. Konferencję  wygłosiła Aleksandra Karasowska - psycholog, licencjonowany trener PTP, autorka wielu publikacji z zakresu profilaktyki, wychowania oraz pomocy dziecku i rodzinie.

  - Nasze stowarzyszenie w swojej misji ma wspierać rodziny. W ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny zaprosiliśmy panią Aleksandrę. Kiedy zostajemy rodzicami, mamy wiele dylematów, jak wychować dziecko, jak je pielęgnować. Z czasem przychodzi taki etap, kiedy zastanawiamy się, jak wprowadzić je w relację z Bogiem. Chodzimy z dzieckiem na Mszę św., klękamy do wspólnej modlitwy. Ale czas mija i dziecko zaczyna zadawać coraz więcej pytań o Bogu, wierze - mówi Iwona Dziak z Civitas Christiana.

  Na spotkaniu rodzice mogli poznać proste sposoby budowania relacji ich dziecka z Bogiem, jak pokazać, że Bóg jest miłosierny, kochający, dobry. - Uważam, że to jedno z najważniejszych zadań, jakie mają przed sobą rodzice. Edukacja, dobra materialne, to jest jedno. Wiara i relacje z Bogiem, to fundament. Dlatego taki temat spotkania - wyjaśnia pani Iwona.

  Jak więc rozmawiać z dzieckiem o Bogu? Czy to jest naprawdę ważne zadanie? - Tak ważne, jak wszystko w procesie kształtowania się człowieka. Jeśli dziecko będzie miało doświadczenie Boga, to będzie miało wszystko. Nic większego rodzic nie może mu dać. A jak rozmawiać? Prosto, ciepło, bezpośrednio, z miłością. Tylko w takim klimacie dziecko może doświadczyć tego, że Bóg jest miłością i może Go zapragnąć - mówi pani Aleksandra Karasowska.

  Podkreśla, że oprócz rozmów ważne jest świadectwo życia rodziców. - Tu muszą zderzyć się dwie rzeczy. Rodzice muszą być blisko Pana Boga i blisko swego dziecka. Wtedy dokona się wszystko to, co ma się dokonać - wyjaśnia psycholog.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół