• facebook
 • rss
 • Nawiązujemy do orędzia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 26.05.2017 14:45

  Cieszę się, że w takiej formie sięgamy do treści objawień, które miały miejsce 140 lat temu - mówi abp Józef Górzyński.

  W Gietrzwałdzie odbył się Diecezjalny Przegląd Małych Form Teatralnych, któremu przyświecały słowa Matki Bożej wypowiedziane podczas objawień: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”.

  - Przybyliśmy do Gietrzwałdu w Dniu Matki, żeby spotkać się z naszą Matką, Panią Gietrzwałdzką. Oczywiście nie po to, aby składać jej życzenia, ale żeby jej życzeń wysłuchać i modlić się wraz z Nią - mówi ks. Adam Bielinowicz, organizator przeglądu.

  W sumie na scenie Domu Kultury w Gietrzwałdzie zaprezentowało się 6 grup. Ks. Karol Misiewicz prowadzi w Reszlu grupę ewangelizacyjną. - Zobaczyliśmy ogłoszenie, że można w Gietrzwałdzie zaprezentować krótką formę sceniczną, która nawiązuje do objawień Maryjnych. Bez wahania zdecydowaliśmy, że nie może nas tu zabraknąć - mówi ks. Misiewicz. Młodzi aktorzy przyjechali ze sztuką „Walka”, która przedstawia problem uzależnienia od smartfonów, portali społecznościowych.

  Wśród aktorów jest Piotr, który wcielił się w osobę uzależnioną. - Muszę zagrać walkę duchową, walkę z pokusami i słabościami. Jestem jakby uzewnętrznieniem zmagań, które człowiek musi toczyć z szatanem. Oczywiście nawiązujemy do orędzia Matki Bożej, ale dla mnie gra w tej sztuce to nie jest jakaś specjalna okazja do refleksji nad treścią słów Matki Bożej. Droga duchowa  to nie okazje, to codzienne próby pójścia drogą Maryjną, drogą Chrystusa - mówi.

  - Cieszę się, że w takiej formie sięgamy do treści objawień, które miały miejsce 140 lat temu. Teatr jest jedną z najbardziej skutecznych form przekazu. Mogliśmy wsłuchać się w to, co mówi do nas Matka. Wypełnienie tego, o co nas prosi, jest najpiękniejszą formą miłowania Maryi - mówi abp Józef Górzyński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół