• facebook
 • rss
 • Obiad z głowy

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 04.06.2017 18:15

  Przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się parafialny Festyn Rodzinny.

  Po Eucharystii wszyscy udali się na plac przed kościołem, gdzie była przygotowana scena, stoiska z ciastami, grill, kawa i napoje. - Festyn ma charakter integracyjny. Próbujemy wszystkich zwołać, ze wszystkich wspólnot i z każdego domu - uśmiecha się ks. Krystian Stęcel.

  To on wraz z liczną grupą parafian i przy współpracy z Katolickim Przedszkolem im. Świętej Rodziny, podjął się zorganizowania tego wydarzenia. - Zależało nam, żeby każdy mógł nie tylko zobaczyć, ale przede wszystkim odczuć, że tworzymy jedną wspólnotę, którą łączy miejsce modlitwy i trwania na Eucharystii. Przecież jesteśmy wielką rodziną - dodaje.

  Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem: „Zdrowo i aktywnie”. Dlatego nie mogło zabraknąć stosik ze zdrową żywnością, miejsca pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz pomiaru zawartości tłuszczu w organizmie. Trenerzy z „Klubu Motywacji” przeprowadzili kilka zajęć ruchowych oraz pomagali w doborze odpowiedniej diety.

  - Cieszę się, że nasza parafia robi takie wydarzenia. Zawsze to jest okazja ku temu, żeby wyjść z domu, jakoś inaczej spędzić czas. Nie przestraszyliśmy się nawet drobnego deszczu, który zresztą krótko padał. Świeże powietrze, biegające dzieci, można zjeść zupę, kiełbasę z grilla, czyli obiad w domu z głowy - uśmiecha się pani Beata.

  Oprócz występów artystycznych organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w rywalizacji sportowej. Nie zabrakło również konkursów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół