• facebook
 • rss
 • Trzydzieści wykładów

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 13.06.2017 19:24

  Na wydziale teologii UWM w Olsztynie zakończyły się dwudniowe XVIII Dni Interdyscyplinarne "Rodzina - Naród - Bezpieczeństwo".

  - Nasze naukowe spotkanie było swoistą platformą, miejscem wyrażenia, podzielenia się, usłyszenia i spojrzenia na fundamentalną wartość, wokół której koncentrują się nie tylko nasze myśli, ale i nasza działalność na naszym wydziale, na kierunku nauki o rodzinie - mówi organizator ks. dr hab. Lucjan Świto, prof. UWM.

  W pierwszym dniu, w ramach międzynarodowego sympozjum, prelegenci zaprezentowali stan własnych badań dotyczących. Podejmowano m. in. temat „Rodzina i edukacja - światowy kryzys, w świetle nauki Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie”, czy „Regulacje wewnętrzne międzynarodowych korporacji a tradycyjny model rodziny”. W sumie pierwszego dnia wygłoszono  dwadzieścia wykładów dotyczących różnych kwestii związanych z rodziną. Drugiego – dziesięć.

  - W ramach sympozjum międzynarodowego zaprezentowano najważniejsze elementy i stan poszukiwań naukowych problematyki zawartej w temacie konferencji. Nie zamknęliśmy się jedynie na wybitnych naukowców. Również ci młodzi, początkujący naukowo, mogli zaprezentować swoje wyniki badań - dodaje ks. Lucjan.

  Ważnym elementem dni interdyscyplinarnych było seminarium, które było miejscem wymiany myśli i dyskusji. - Pierwszy raz przygotowane dni polegały na tym, że wprowadziliśmy dwie formuły naukowe: sympozjum oraz seminarium. W międzynarodowym gronie dyskutowaliśmy nad stanem badań na temat rodziny i jej bezpieczeństwa. Na seminarium zaś dyskutowaliśmy o możliwościach rozwinięcia współpracy. Mam nadzieję, że to seminarium będzie pierwsze w serii, by za rok zorganizować drugie. Mam taką nadzieję, dostrzegając ogromne zainteresowanie tą tematyką wśród naszych prelegentów oraz ich chęć do współpracy z naszym wydziałem - mówi wicedziekan wydziału teologii dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, prof. UWM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół