• facebook
 • rss
 • Nie czuję się pisarzem

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 22.06.2017 11:05

  - Czytanie książki "dla ciebie" będę pamiętała jako najpiękniejsze w moim życiu rekolekcje - mówi Dorota.

  W Rychnowie odbyła się premiera książki „dla ciebie”. Jej autorem jest tamtejszy proboszcz, ks. Krzysztof Niespodziański. - Książka ta to obraz kapłańskiej codzienności, tej zwyczajnej, ale ciekawej, niekiedy wzruszającej. Codzienności, którą ks. Krzysztof zapisuje spotkaniami z ludźmi i dobrem ofiarowywanym ludziom - mówi ks. Maciej Bartnikowski.

  - Nie czuję się pisarzem - uśmiecha się ks. Krzysztof. - Kiedy głosiłem kazania, często odwołując się do tego, co przeżyłem, do wydarzeń, które miały miejsce, i nimi się dzieliłem, opowiadając o mojej wierze, o tym, co Pan Jezus objawia, często ludzie przychodzili do mnie i prosili: „Proszę księdza, ksiądz powinien  to spisać, bo można później do tego wrócić”. I tak mnie namówili - mówi ks. Niespodziański.

  Książka „dla ciebie” ukazała się nakładem Warmińskiego Wydawnictwa Diecezjalnego. Jej redaktorką jest Dorota Sadłowska.

  - Praca nad książką była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, darem, prezentem. Czytanie tych tekstów nie było doszukiwaniem się usterek stylistycznych, poszukiwaniem zagubionych przecinków. To czytanie będę pamiętała jako najpiękniejsze w moim życiu rekolekcje. Jako spotkanie z Bogiem i z samym sobą. Nosi tytuł najlepszy. Ona jest dla mnie. Jest i dla ciebie - mówi Dorota.

  Ks. Krzysztof zajmuje się malarstwem sztalugowym, ikonopisarstwem, grafiką artystyczną i animacją klasyczną. Jego wiersze doczekały się wielu publikacji. W 2005 r. opublikował tomik „Dla przyjaciół”, w 2010 r. rozmyślania religijne „Do poduszki”. W 2014 r. wydał książki: „Rychnowo - tajemnica drewnianej perły” oraz „Grunwaldzka poziomka i inne bajdurzenia wiejskiego proboszcza”. W tym roku „dla ciebie”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół