• facebook
 • rss
 • Muzyczne wydarzenie roku

  Łukasz Czechyra

  dodane 09.07.2017 09:14

  40-lecie chóru Olsztyńskiego Chóru Kameralnego "Collegium Musicum".

  W konkatedrze św. Jakuba odbył się pierwszy koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia działalności Olsztyńskiego Chóru Kameralnego "Collegium Musicum".

  - Możemy powiedzieć, że to muzyczne wydarzenie roku w Olsztynie. Cieszę się, że możemy wspólnie w nim uczestniczyć - powitał zgromadzonych w bazylice Zbigniew Kozłowski, prowadzący koncert.

  Podczas jubileuszowego koncertu oprócz chóru wystąpili również byli śpiewacy "Collegium Musicum", a także uczestnicy Międzynarodowych Warsztatów Chóralnych z Czech i Niemiec. Wystąpili również: Neithard Bethke (organy), Orkiestra Olsztyńskiego Towarzystwa Muzycznego "Sinfonia Varmiensis" oraz soliści: Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran), Aleksandra Gudzio (alt), Aleksander Kunach (tenor) i Wojciech Gierlach (bas). Dyrygował Janusz Wiliński.

  Olsztyński Chór Kameralny "Collegium Musicum" powstał w grudniu1977 r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Dyrygentem chóru od 1984 r. jest Janusz Wiliński. Zespół skupia muzyków amatorów, absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Wydziału Pedagogiki i Wychowania Artystycznego (obecnego Wydziału Sztuki) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale także lekarzy, studentów, nauczycieli, prawników, ekonomistów i biznesmenów.

  Wielokrotnie nagradzany na licznych festiwalach, konkursach (m.in. zdobywcy Fryderyka za album "Felix Nowowiejski. Missa Pro Pace, Missa Stella Maris") zespół wykonał kilkaset koncertów w kraju i za granicą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół