• facebook
 • rss
 • Duchowe pielgrzymowanie

  Łukasz Czechyra

  dodane 10.07.2017 10:39

  Nie możesz iść na pielgrzymkę? Ta inicjatywa jest dla ciebie.

  Podobnie jak w latach poprzednich można uczestniczyć w warmińskiej pielgrzymce, nie ruszając na pątniczy szlak. - Duchowy Pielgrzym to inicjatywa dla tych, którzy z różnych względów, np. zdrowotnych, nie mogą pielgrzymować razem z nami. Łączymy się z takimi osobami poprzez modlitwę. Zabieramy również na pątniczy szlak ich intencje i modlimy się za nich każdego dnia na modlitwie różańcowej i podczas Mszy św. - tłumaczy ks. Roman Dąbkowski.

  Żeby zostać duchowym pielgrzymem, należy zgłosić swoją chęć i gotowość pod numerem: 693 244 585.

  Duchowy pielgrzym uczestniczy w pielgrzymce i korzysta ze wszystkich owoców pielgrzymowania - każdego dnia duchowi pielgrzymi otaczani są modlitwą podczas Różańca czy podczas Mszy św., a w ich imieniu pielgrzymi zanoszą intencje Matce Bożej.

  Duchowy pielgrzym ma też swoje obowiązki – w czasie trwania pielgrzymki do Częstochowy (czyli od 30 lipca do 12 sierpnia) w miarę możliwości każdego dnia uczestniczy we Mszy świętej i przyjmuje Komunię Świętą (lub jeśli nie ma możliwości uczestniczenia we Mszy świętej, nawiedza kościół lub odmawia dowolną modlitwę przed obrazem Matki Bożej); każdego dnia odmawia dziesiątek różańca świętego w intencji pielgrzymów zmierzających do Ostrej Bramy lub na Jasną Górę; każdy dzień przeżywa z konkretną intencją i w tej intencji podejmuje dowolne wyrzeczenie, a także każdego dnia odmawia Modlitwę Duchowego Pielgrzyma.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół