• facebook
 • rss
 • Po owocach ich poznacie... a te są widoczne gołym okiem

  Łukasz Czechyra

  dodane 11.07.2017 09:47

  W Mrągowie trwają rekolekcje, które prowadzi o. Joseph Vadakkel.

  Do parafii św. Rafała Kalinowskiego już po raz 3. przybył o. Joseph Vadakkel, charyzmatyczny misjonarz z Indii, by wygłosić rekolekcje „Chrystus Źródłem Wody Żywej”.

  - Za każdym razem o. Joseph stawia nam coraz wyższe wymagania. Po pierwszych rekolekcjach poprosił nas o całosobotnie adoracje Najświętszego Sakramentu. Za drugim razem poprosił, żeby przez cały tydzień przed każdą Mszą św. była godzinna adoracja. Jestem ciekawe, o co będzie nas prosił teraz... - mówi z uśmiechem ks. Robert Kaniowski, proboszcz. Podkreśla, że adoracje to widoczne duchowe owoce rekolekcji z o. Vadakkelem. - Szczególnie ta sobotnia adoracja jest takim jakby motorem napędowym dla grup, które się tworzą, które chcą rozwijać swoją duchowość. Po rekolekcjach zawsze zostaje jakiś widoczny znak, poza tym wiele osób - również podczas spowiedzi - mówi, że te rekolekcje dały impuls do tego, by odmienić swoje życie - opowiada ks. Kaniowski.

  Rekolekcje rozpoczęły się od Godziny Uwielbienia połączonej z adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszy św. - Ludzie chcą być szczęśliwi, radośni. Po angielsku radość to JOY. Jeśli zabierzemy J czyli Jezusa to zostanie nam tylko oy, oy, oy, oy, oy, oy... stąd się bierze właśnie nasze narzekanie, mówimy tylko oy, oy, oy, oy, oy bo brakuje nam J - Jezusa. A prawdziwą radość zapewni nam tylko i wyłącznie Jezus - mówił podczas homilii o. Vadakkel. Mówił także o modlitwie, która może się nam wydawać nieskuteczna. - Czasem jest tak, że modlimy się, modlimy i nic się nie dzieje. Ale to jest tak, jak na lotnisku - czekamy na kogoś, czekamy, kto do nas leci i ciągle go nie ma. Ale jest coraz bliżej, jeszcze trochę i już będzie z nami. Warto czekać - mówił o. Joseph. Opowiedział również swoją historię. - 10 lat temu pomyślałem, że dobrze, żeby w Polsce otworzyć Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 10 lat na to czekałem, ale dziś odprawiliśmy Mszę św. w miejscu, gdzie już niedługo takie centrum powstanie. Warto czekać, Chwała Panu! - mówił rekolekcjonista.

  Rekolekcje potrwają do środy, 12 lipca. Plan rekolekcji we wtorek i środę:

  17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Uwielbienia

  18.00 - Msza Święta

  19.00 - konferencja

  20.00 - modlitwa i posługa charyzmatyczna

  21.00 - Apel Jasnogórski

  W środę możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół