• facebook
 • rss
 • Objawienie i rozum

  Łukasz Czechyra

  dodane 05.08.2017 09:20

  Apostolat Biblijny księży Werbistów.

  W Pieniężnie działa Apostolat Biblijny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, którego koordynatorem jest od 2014 roku ks. Jan Bocian SVD.

  - Religia jest często pojmowana jako pewna tradycja, a to już stanowi zagrożenie. Należy ożywiać wiarę, upowszechniać Biblię jako główne źródło naszej wiary, ukazywać ją wśród ludzi wierzących, jak również wśród tych, którzy byli wychowani w kulturze chrześcijańskiej, ale w pewnym momencie ją zatracili - uważa werbista.

  Od kilku już lat ks. Jan organizuje razem z dr Danutą Radziszewską-Szczepaniak wakacyjne spotkania bilbijno-filozoficzne.

  - Konkretny życiowy problem rozpatrujemy z punktu widzenia Objawienia Bożego, jak również przyrodzonego rozumu ludzkiego - tłumaczy ks. Bocian. Przyznaje, że wielu ludzi nie jest w stanie dostrzec działanie Boga w codzienności. - To trudność dla wielu osób, dlatego wiara przycicha i trzeba ją ożywiać. Na naszych kursach pokazujemy m.in. symbolikę zawartą na kartach Pisma Świętego. Starożytni posługiwali się symbolami w całkowicie inny sposób niż my. Trzeba dotrzeć do mentalności ówczesnych ludzi, zrozumieć ich pojmowanie, a wówczas człowiekowi - również wątpiącemu - częstokroć otwierają się oczy i zaczyna inaczej patrzeć na Biblię i swoje życie - podkreśla ks. Bocian.

  Ks. Jan prowadzi obecnie zapisy na biblijno-filozoficznego Sylwestra, którego tematem rozważań będzie przyjaźń. Zapisywać można się mailowo: janbocian@op.pl. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół