• facebook
 • rss
 • Młodzież i wiara

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 19.08.2017 18:50

  Wrzesień zapowiada się wyjątkowo dla młodzieży. Spodziewajcie się wielu kościelnych inicjatyw - spotkań, koncertów i wspólnej modlitwy.

  Już 2 września w Gietrzwałdzie odbędzie się ogólnopolskie czuwanie młodych. W programie m.in.: procesja z obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej do miejsca objawień, integracja przez śpiew i taniec, koncert zespołu niemaGOtu. Tego samego dnia odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Całość rozpocznie się o 14.30 zawiązaniem wspólnoty, a zakończy o 19.30 adoracją Najświętszego Sakramentu.

  22 września w ramach ewangelizacji w szkole katolickiej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbędzie się spotkanie z pochodzącym z Krakowa raperem „Pax”.

  Dzień później, 23 września, w Ośrodku Caritas w Rybakach odbędzie się VI Spotkanie Młodych „No Limits - nie ma limitu w Bożym Banku Miłosierdzia”, z błogosławieństwem bierzmowanych. Rozpocznie się o 12.00. W programie Msza św., spotkanie z Hiobem i koncert zespołu Muode Koty.

  Ciekawą inicjatywą jest ogólnopolska konferencja naukowa „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, która odbędzie się 15 września w auli domu parafialnego kościoła NSPJ w Olsztynie. W porannej sesji weźmie udział liczna grupa uczniów szkół katolickich im. Świętej Rodziny. Prelekcje wygłoszą m.in.: warmiński duszpasterz młodzieży ks. Radosław Czerwiński, duszpasterz rodzin ks. Wojsław Czupryński, ks. Dariusz Sonak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i ks. Marcin Kuciński z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół