Nowy numer 17/2018 Archiwum

Witaj, szkoło

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W całym kraju po wakacjach dzieci i młodzież wrócili do szkół. Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie tradycyjnie rozpoczął nowy rok nauki od Mszy św.

- Przed nami okres nauki, nawiązywania i rozwijania przyjaźni, przybliżania się do Jezusa, zdobywania wiedzy i poznawania świata - mówił ks. Andrzej Pluta podczas Mszy św. rozpoczynającej rok w Katolickiej Szkole Podstawowej. Przypomniał historię św. Jana Bosko, który na prośbę swoich podopiecznych zdradził im przepis na świętość. - Są trzy składniki: radość, obowiązkowość w nauce i modlitwie oraz czynienie dobra innym, czyli w skrócie radosna modlitwa i praca. Drogie dzieci, korzystajcie z tego przepisu, a rok szkolny na pewno będzie udany - mówił ks. Andrzej.

Po wspólnej modlitwie uczniowie po raz pierwszy po 2-miesięcznej przerwie udali się do swoich klas i przywtórzyli z kolegami i nauczycielami. Dla Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny będzie to rok wyjątkowy, bowiem będą świętować 20. rocznicę utworzenia placówki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma