• facebook
 • rss
 • Przyjmujemy te wartości jako swoje

  Łukasz Czechyra

  dodane 11.09.2017 17:02

  W Olsztynku odbyła się uroczystość nadania SP nr 2 imienia rotm. Witolda Pileckiego.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, skąd po wspólnej modlitwie uczestnicy przemaszerowali do Szkoły Podstawowej nr 2. Tam odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona nowemu patronowi szkoły.

  Dyrekcja, rodzice oraz uczniowie od dłuższego czasu starali się, by rotm. Witold Pilecki został oficjalnie patronem placówki. Wreszcie 29 czerwca 2017 r. podczas Sesji Rady Miejskiej w Olsztynku podjęta została uchwała w tej sprawie i wszystko stało się oficjalne. - Rozpiera mnie duma, że nasza szkoła nosi imię rotm. Pileckiego. Ks. proboszcz przypomniał na Mszy św., że był to człowiek, który kochał Boga, ojczyznę i rodzinę. Właśnie te wartości są dla nas bardzo ważne i chcemy, by przyświecały nam przez całe życie - mówi Beata Bukowska, dyrektor placówki.

  Na uroczystościach byli obecni przedstawiciele władz, dyrektorowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół, a także dzieci rotm. Pileckiego: Zofia Pilecka-Optułowicz oraz Andrzej Pilecki. Podkreślali oni dumę z tego, że kolejna szkoła dołączyła do rodziny szkół im. Witolda Pileckiego. - Dobrze być tu z wami i widzieć was wszystkich uśmiechniętych - mówił Andrzej Pilecki.

  - W sercach wszystkich ludzi jest ogromne pragnienie miłości - tej szeroko pojętej: do ukochanej osoby, dzieci, przyjaciół, kraju. Szkoła jako miejsce, gdzie się kształci, zdobywa wiedzę, ale przede wszystkim wychowuje, współpracując z rodzicami, to najpiękniejsze miejsce, w którym można te wartości, za jakie oddał życie rotm. Pilecki, przekazać dzieciom - uważa dyrektor Bukowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół