• facebook
 • rss
 • Jesteście nadzieją Kościoła

  Łukasz Czechyra

  dodane 23.09.2017 21:02

  Spotkanie Młodych w Rybakach.

  Już po raz 6. młodzież z Warmii i Mazur przyjechała do Rybak, by wspólnie modlić się, tańczyć, śpiewać, uwielbiać Boga i rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbywało się pod hasłem „No Limits!”.

  - Pan Bóg jest tak niesamowity, że nie potrafi dawać mało. Kiedy daje, daje więcej niż oczekujemy i pragniemy. Chcemy przekazać młodym ludziom, że Bóg każdemu z nas daje taką złotą kartę bez limitu, bez terminu ważności, On po prostu chce, żebyśmy mieli wszystkiego w nadmiarze - tłumaczy ks. Radosław Czerwiński, duszpasterz młodzieży w archidiecezji warmińskiej.

  Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. - Cieszymy się z waszej obecności tutaj, niezależnie czy przyjechaliście z własnej woli czy ktoś was do tego mniej lub bardziej zachęcił. Wiedzcie, że jesteście nadzieją Kościoła. Stąd nasze spotkanie, aby oddać Panu Bogu chwałę i aby Ci, którzy mają przyjąć sakrament Bierzmowania uświadomili sobie jak wielki dar od Ducha Świętego otrzymają - powitał młodzież ks. Czerwiński.

  W homilii abp Górzyński na podstawie przypowieści o marnotrawnym synu, nazywanej też przypowieścią o miłosiernym ojcu, wyjaśniał, że obydwaj synowie popełnili ten sam błąd. - Byli egoistami, nie szanowali swojego ojca. Miłość ojca uchroniłaby braci, gdyby tylko go szanowali i słuchali. My nie musimy błądzić w życiu, nie musimy zdawać się na ślepy los. Wskazówką dla naszych wyborów jest wola Ojca. Wola Boża to jedyna droga, która nie prowadzi na manowce - mówił metropolita. - Poznanie tej drogi jest możliwe tylko przez Ducha Świętego. Dlatego ten sakrament jest tak ważny. Modlimy się za was, byście mieli odwagę otworzyć się na Ducha - mówił abp Górzyński.

  W Rybakach z koncertem wystąpił zespół Muode Koty oraz Hiob, a całość zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół