• facebook
 • rss
 • Erwin Kruk patronem szkoły w Elgnówku

  Krzysztof Kolczyński

  dodane 01.10.2017 19:34

  - Tam, w Elgnówku, Erwin nauczył się czytać i pisać i po raz pierwszy usłyszał ten wewnętrzny głos, nakazujący malować słowem obrazy widziane oczami duszy - wspomina Swietłana Kruk, żona pisarza.

  Pisarz, poeta, tłumacz i publicysta, współpracownik "Posłańca Warmińskiego", działacz "Solidarności" nazywany „sumieniem Mazur”, zmarł 31 marca tego roku. Teraz zostanie patronem Szkoły Podstawowej w Elgnówku.

  - Pan Kruk jest absolwentem naszej szkoły, tu - wychowywany przez babcię - przeżył swoje dzieciństwo. Jego kontakt z naszą szkołą trwał przez cały czas. Odkąd jestem dyrektorem, miałam szczęście spotkać się kilkakrotnie z panem Erwinem, ostatni raz w ubiegłym roku. Był już bardzo chory i nie mógł być na jubileuszu 70-lecia szkoły, ale odwiedził nas tydzień po - mówi Bogusława Wilk, dyrektor placówki.

  - Chcemy jako pierwsi uczcić tak wielkiego człowieka i na jego przykładzie uczyć nasze dzieci pracy, która pozwala spełniać się marzeniom. Mówić o tym, że małe środowisko ma swoje zalety i często pozwala pójść dalej. My znamy naszych uczniów, widzimy, jak się rozwijają. Imię tak niepospolitej postaci, jaką był pan Kruk, to też przykład, że po chwilach trudnych przychodzi słońce, a każdy człowiek ma szansę stać się kimś wielkim, wystarczy tylko uczciwie pracować i dążyć do celu - wyjaśnia dyrektor Wilk.

  Uroczystości nadania SP w Elgnówku imienia Erwina Kruka odbędą się w najbliższą sobotę, 7 października. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej zaplanowano na 12.30.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: ERWIN KRUK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół