• facebook
 • rss
 • Pobłogosławiony przez Boga trud

  Łukasz Czechyra

  dodane 02.10.2017 14:25

  Wspólna modlitwa zainaugurowała nowy rok akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

  Władze uczelni, wykładowcy i studenci zebrali się w kościele św. Franciszka z Asyżu, by podczas Mszy św. modlić się o dobre owoce w rozpoczynającym się roku akademickim.

  - Mamy świadomość jak ważny to czas dla profesorów, studentów - z wielką nadzieją rozpoczynamy ten rok akademicki, który chcemy, aby był czasem trudu, ale trudu pobłogosławionego przez Boga. Trudu, który będzie owocował nie tylko w wymiarze tego świata, ale przez który będziemy dążyć do realizacji najważniejszego celu człowieka, zarówno jako jednostki jak i wspólnoty - dążymy do zbawienia - zaznaczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, który przewodniczył Eucharystii.

  Homilię wygłosił abp senior Edmund Piszcz. - W Ewangelii usłyszeliśmy, jak Jezus mówił, że Jego jarzmo jest słodkie,a brzemię lekkie. Coś nam się tu nie zgadza - brzemię przecież zawsze jest ciężkie, przytłacza człowieka. Dla nas najważniejsze są słowa, które Jezus wypowiedział chwilę wcześniej „Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem”. Jezus nie przyszedł, by wyjaśniać cierpienie... On wszedł w cierpienie i nadał mu sens - tłumaczył abp Piszcz. - Jezus umiał słuchać i do tego samego zachęcał, by usłyszeć drugiego człowieka. Tak pojęte cichość i milczenie mogą być siłą twórczą. Pokorę z kolei powinniśmy pojmować jako prawdę, a to jedna z najtrudniejszych wartości. Jan Paweł II podczas wizyty w Olsztynie w 1991 roku mówił, że dramatem jest, kiedy człowiek prawdę oddaje na służbę kłamstwa - mówił abp Piszcz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół