• facebook
 • rss
 • Nasze miasto to my

  Krzysztof Kozłowski

  |

  Posłaniec Warmiński 40/2017

  dodane 05.10.2017 00:00

  – Cieszymy się z tej wizyty. Nie chcemy być na marginesie, Polską B. Tu jest pięknie, może się rozwijać turystyka. Tu są ludzie dobrzy, uczciwi, pracowici – opowiadała pani Aniela.

  To szczególny dzień dla nas, mieszkańców Jezioran. To raczej zapomniana miejscowość, bez miejsc pracy; nie ma tu chyba rodziny, z której ktoś nie wyjechałby za granicę do pracy. Dobrze, że prezydent nie zapomina o takich miejscach – mówiła pani Małgorzata.

  Pamiętajmy o tym

  Spotkanie z mieszkańcami miasta odbyło się na pl. Zamkowym. Prezydentowi towarzyszył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wraz z podsekretarzem stanu Jerzym Szmitem. Gości przywitał burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski. Podkreślał, że mieszkańcy kultywują tradycję i kulturę polską. Wspominał coroczny Festiwal Piosenki Patriotycznej, wspierany przez obecnego prezydenta. Nakreślał starania miasta o polepszenie bezpieczeństwa, wykazywał potrzeby Policji i Straży Pożarnej. Wyjaśniał, że w gminie nie ma zawodowych strażaków, tylko ochotnicy, których z roku na rok jest coraz mniej. Uznał, że potrzebna jest zmiana prawa, by mieszkańcy znów zaczęli się garnąć do tej zaszczytnej służby, by pracodawcy nie stawiali oporu. – Nasze miasto to my, pamiętajmy o tym każdego dnia – powiedział na koniec burmistrz.

  Nie są zapomniane

  – Z całą pewnością mieszkacie w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju – zapewnił prezydent. Zwrócił uwagę na znaczenie regionów w Polsce, zapewniając, że zarówno on, jak i rząd „chcą dbać o Polskę regionalną, o te mniejsze miasta, o których do tej pory bardzo często mówiło się, że są zapomniane”. – One nie są zapomniane, one są miejscem życia większości naszych rodaków i to właśnie im należy się teraz wzmożone wsparcie – mówił Andrzej Duda. – Cieszę się ogromnie, że dzięki państwa zaproszeniu jestem pierwszym prezydentem Rzeczypospolitej, który odwiedził wasze piękne miasto. Po przemówieniu spotkał się z mieszkańcami. Rozmawiał z nimi, odpowiadał na pytania. Po wizycie w Jezioranach Andrzej Duda pojechał z prywatną wizytą do sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Był przy cudownym źródełku. Modlił się przy kaplicy objawień i w bazylice.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół