• facebook
 • rss
 • Jubileusz w Karmelu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 03.10.2017 20:35

  Wspólnota sióstr karmelitanek bosych w Spręcowie przeżywała jubileusz 25-lecia pierwszej profesji zakonnej s. Almy Marii od Boskiej Trójcy.

  Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią pod przewodnictwem karmelity bosego o. Wojciecha Ciaka OCD. Na jubileuszu obecni byli rodzice siostry, brat Krzysztof z rodziną oraz przyjaciele i dobroczyńcy klasztoru.

  O. Wojciech homilię oparł na kanwie Tryptyku Rzymskiego św. Jana Pawła II. Cytował: „Strumieniu, odsłoń mi tajemnicę swego początku”, odnosząc się do początków powołania karmelitańskiego srebrnej jubilatki. Na koniec zostało odczytane błogosławieństwo dla s. Almy od Ojca Świętego Franciszka oraz życzenia prowincjała warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych o. Jana Malickiego OCD.

  - Pozostaje nam życzyć, by przez ten rok Bóg pomnażał jubileuszowe dary oraz by s. Alma Maria zawsze odnajdywała swoją przystań w Bogu, według słów Tryptyku Rzymskiego: „Zatrzymaj się - masz we mnie przystań. We mnie jest miejsce spotkania z Przedwiecznym Słowem” - przekazują życzenia siostry karmelitanki ze Spręcowa.

  S. Alma Maria pochodzi z Ostródy z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Po studiach biologicznych na UMK w Toruniu i kilkumiesięcznej pracy w ostródzkim Liceum Ogólnokształcącym wstąpiła do karmelu w Elblągu. W 1992 r. złożyła pierwszą profesję zakonną, a w 1996 przyjechała na nową fundację klasztoru karmelitańskiego do Spręcowa. Siostra służy wspólnocie poprzez dar śpiewu i gry na organach oraz projektując haft komputerowy szat liturgicznych, chorągwi i sztandarów.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KARMEL, SPRĘCOWO

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół