• facebook
 • rss
 • Chcesz być bohaterem?

  Łukasz Czechyra

  dodane 25.10.2017 12:14

  Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Olsztynie, Barczewie i Gietrzwałdzie.

  To już ostatnie dni, by zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Bycie SuperW to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi. By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

  Szlachetna Paczka nadal szuka wolontariuszy w Olsztynie, Barczewie i Gietrzwałdzie. To właśnie od ich liczby zależy skala pomocy, jaką otrzymają potrzebujące rodziny. Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich najlepszy. SuperW łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79 proc. z nich uważa, że SzP to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

  Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie - wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że jest organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go efektywnie wykorzystywać. Do Paczki ludzie przychodzą i zostają, ponieważ zauważają, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat jest dopracowany i dobrze zorganizowany.

  - Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny - mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem.

  By zgłosić się na wolontariusza, należy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl. Następnie odbywa się rozmowę z liderem i przechodzi jednodniowe wdrożenie. Finał Szlachetnej Paczki odbywa się w tym roku 9 i 10 grudnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół