• facebook
 • rss
 • Dostrzeżona służba innym

  Łukasz Czechyra

  dodane 28.10.2017 20:52

  Władysław Kałudziński oraz siostry Albertynki laureatami Nagrody Regionalnej im. Michała Lengowskiego.

  Regionalna Nagroda im. Michała Lengowskiego przyznawana jest od 50 lat. Pierwsza edycja odbyła się w roku 1967 roku, w tym samym, w którym zmarł poeta i działacz społeczny. Nagroda była przyznawana co 2-3 lata, obecna edycja była 18.

  - Tegorocznej edycji przyświecały słowa roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Chcemy przez laureatów pokazać, że trzeba działać, pokazujemy czyny społeczne. To także wyjątkowy rok dla sióstr Albertynek, ponieważ rok 2017 jest rokiem św. Brata Alberta - przypomina Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie.

  - Jesteśmy bardzo wzruszone tą nagrodą, każde wyróżnienie jest dla nas cenne, szczególnie w roku św. Brata Alberta. Cieszymy się, że nasza służba została zauważona - mówi s. Maksymiliana Sulej ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.

  - Każda nagroda to wielka duma. Każde działanie jest z serca i tak już jest, że jak człowiek jest na rencie to musi się czymś zająć, przecież nie siądzie i nie będzie płakał, że jest źle. Zajęć społecznych nigdy nie brakowało, czasem nawet wydaje się, że dzień jest za krótki, żeby wszystko zrobić. Dobrze, że sił starcza, a we wszystkim wspiera mnie żona Teresa - opowiada Władysław Kałudziński.

  - Myślę,że pradziadek tym wyborom z nieba przyklaskuje, bo zostały nagrodzone te wartości, którym hołdował przez całe życie - podkreśla Robert Boehm.

  Fundatorem nagrody jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, uroczystości odbyły się na olsztyńskim zamku, a poprzedziła je Msza św. w konkatedrze św. Jakuba - wspólnej modlitwie przewodniczył ks. kan. Romuald Zapadka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół