• facebook
 • rss
 • Nasza nadzieja to Jezus

  Łukasz Czechyra

  dodane 10.11.2017 19:50

  Msza św. za zmarłych ze społeczności Warmińskiego Seminarium Duchownego "Hosianum" w Olsztynie.

  Za zmarłych biskupów, profesorów, ojców duchownych, prokuratorów, alumnów, pracowników świeckich oraz siostry zakonne i darczyńców modlili się podczas uroczystej Mszy św. zebrani w WSD MW „Hosianum”. Modlitwie przewodniczył metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

  - Gromadzimy się w by wdzięczną myślą objąć tych, którzy przed nami tworzyli środowisko seminaryjne, a już odeszli do Pana - mówi ks. kan. Hubert Tryk, rektor Hosianum.

  Homilię wygłosił ks. kan. Paweł Rabczyński. W swoim słowie przypomniał, że tajemnicę Zmartwychwstania najpełniej wyraża ofiara Eucharystyczna. - Kto się karmi Chrystusem w Eucharystii nie potrzebuje wyczekiwać zaświatów, żeby otrzymać życie wieczne - posiada je już tu na ziemi, jako przedsmak przyszłej pełni - mówił ks. Rabczyński.

  - Nasza modlitwa za zmarłych profesorów, alumnów i pracowników seminarium jest przepełniona nadzieją, że ci, którzy za życia ziemskiego karmili się ciałem Chrystusa, będą mieli również udział w Jego Zmartwychwstaniu. Skoro należeli do Chrystusa, to On przyjmie ich do błogosławionej społeczności świętych - zaznaczył ks. Rabczyński. - Nasza chrześcijańska nadzieja opiera się na przyrzeczeniach Boga, który nie może się mylić, ani nikogo zwodzić. Bóg jest naszą skałą, twierdza, mocnym fundamentem i tylko na tym fundamencie możemy zbudować coś trwałego. Nasza chrześcijańska nadzieja jest pewna i ma imię: to Jezus Chrystus, nasze życie i nasze zmartwychwstanie - podkreślił duszpasterz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół