• facebook
 • rss
 • Jest ważniejsza zasada

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.11.2017 09:50

  Dla dzieci bardzo ważne jest tworzenie swojego wizerunku w sieci.

  W szkole katolickiej w Olsztynie odbyło się spotkanie z Piotrem Deputowskim, który przybliżał rodzicom zagadnienia związane z korzystaniem przez dzieci z internetu, mówił o cyberprzemocy i ryzykownych zachowaniach dzieci w wirtualnym świecie.

  - Rodzice często mają zaufanie do swoich dzieci, i bardzo słusznie. Ale ważniejsza jest zasada: kochasz - zawsze sprawdź. Zagrożenie cyberprzemocą istnieje bez przerwy. Dla dzieci bardzo ważne jest tworzenie swojego wizerunku w sieci i one bardzo cierpią, kiedy ich wizerunek jest naruszany. Zawsze, kiedy prowadzę zajęcia dla dzieci, w takich sytuacjach mówię im, że mają obok siebie najlepszych fachowców i profesjonalistów, jeśli chodzi o pomoc. Są to rodzice. I dlatego są i takie spotkania, aby rodzice otrzymali niezbędną bazę wiedzy - mówił P. Deputowski.

  O skali zagrożeń w sieci mogą świadczyć badania. Na pytanie: „Czy zdarzyło ci się, że ktoś użył internetu do...” młodzi odpowiedzieli: poniżania i ośmieszania ciebie - 19,4 proc.; straszenia ciebie - 13,6 proc.; szantażowania ciebie - 11,1 proc.; wyzywania ciebie - 32,2 proc.; podszywania się  pod Ciebie - 12,6 proc.; rozpowszechniania kompromitujących materiałów na twój temat - 12,4 proc.

  Prelegent, jako były funkcjonariusz Policji, przytaczał przykłady cyberprzemocy, działalności pedofili w sieci, wskazywał na strony internetowe, które są zagrożeniem dla dzieci. Wyjaśniał również, gdzie należy szukać pomocy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół