• facebook
 • rss
 • Zaśpiewali pieśni patriotyczne

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 21.11.2017 19:10

  Najmłodszy uczestnik miał 4 lata, a najstarszy 18 - mówi Wioletta Bulejak.

  W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się organizowany przez Fundację „Otwarte dłonie” V Olsztyński Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży. Projekt był współfinansowany przez Ministra Obrony Narodowej.

  - W związku z tym, że rok 2017 został ogłoszony rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wraz z przypadającą 220. rocznicą powstania Legionów Polskich, w bieżącej edycji uczestnicy byli zobowiązani do zaprezentowania Pieśni Legionowej - wyjaśnia Wioletta Bulejak, prezes fundacji.

  Z roku na rok przegląd cieszy się coraz większą popularnością. W przeglądzie uczestniczyły dzieci i młodzież z Olsztyna, Biskupca, Szczytna, Lipowca, Jerutek. Jurorzy byli zachwyceni wysokim poziomem uczestników przeglądu i dlatego przyznali w niektórych kategoriach nawet miejsca ex aequo.

  - Cześć wykonawców nie tylko śpiewała, ale także grała na różnych instrumentach. Uczestnicy starali się także oddać charakter pieśni patriotycznych poprzez strój i odpowiednie rekwizyty patriotyczne i wojskowe - mówi prezes Bulejak.

  Przegląd już po raz piąty prowadził Ziemowit Ziemba. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Andrzej Borkowski - przewodniczący, Ewa Alchimowicz Wójcik i Emilia Siwik.

  Podczas gali zostały wręczone trzy jubileuszowe nagrody dla  uczestników, którzy biorą udział co roku od pierwszego przeglądu i w tym roku wystąpiły po raz piąty. Były to dwie solistki: Oliwia Ciechacka i Marietta Ostapczuk oraz Schola „Maryjne Słowiki”.

  Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody oraz statuetki, zaś wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i drobne nagrody. Przerwę na naradę jury umilił uczestnikom słodki poczęstunek oraz animacje poprowadzone przez Magdalenę Jurowską.

  W organizacji konkursu pomagali wolontariusze z Fundacji Otwarte Dłonie: Weronika Bulejak, Magdalena Jurowska, Dominik Bulejak, Jarosław Bulejak

  Grand Prix Przeglądu w poszczególnych kategoriach otrzymali:
  - Oliwia Ciechacka uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu;
  -  Agnieszka Rycko i Mateusz Kłosowski duet ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie;
  - zespół z Przedszkola Art School w Olsztynie.

  Laureaci wyłonieni w poszczególnych kategoriach:
  W kategorii dziecięcej do 9 lat:
  I miejsce - Jakub Kłosowski ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie;
  II miejsce - Maja Soliwoda przygotowana przez Fundację „Kreolia” w Jerutkach;
  III miejsce - Patrycja Podlecka ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie ;
  Wyróżnienia: Weronika Walczykowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu.

  W kategorii solistów starszych:
  I miejsce - Maja Banasiak z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie, Jakub Górzyński z grupy muzycznej przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie
  II miejsce - Dominika Kordowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie,  Klaudia Wierzbowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie;
  III miejsce - Weronika Moroz ze Szkoły Podstawowej nr  3 w Biskupcu, Marietta Ostapczuk ze Szkoły Podstawowej nr  3 w Biskupcu ;
  Wyróżnienia: Małgorzata Gwiazda z Akademii Młodego Wokalisty w Szczytnie, Zuzanna Zejer z grupy muzycznej przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztyn.

  W kategorii zespoły:
  I miejsce - Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie, Młodsza Schola z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie;
  II miejsce - Zespól z Przedszkola „Radość” w Olsztynie;
  III miejsce - Duet: Julia Kotwasińska i Miłosz Kijek z Niepublicznej Szkoły w Biskupcu.
  Wyróżnienie: Młodzieżowy Zespół z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół