• facebook
 • rss
 • Służba to jedyne właściwe podejście

  Łukasz Czechyra

  dodane 13.01.2018 18:23

  Lekarze, pielęgniarki, pracownicy szpitali spotkali się w WSD MW Hosianum.

  W WSD MW Hosianum w Olsztynie tradycyjnie spotkali się pracownicy służby zdrowia. - Wiemy, ile w życiu znaczy modlitwa. Spotykamy się tu tradycyjnie, by nie zbaczać z dobrej drogi - mówi ks. Leszek Muzyka.

  Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W homilii przypomniał, że Chrystus konsekwentnie niósł pomoc innym, uzdrawiał, ale do tego wszystkiego zawsze dołączał naukę. - Jezus objawił nam pełną prawdę o człowieku. Patrzył na człowieka, widział przede wszystkim chorobę duszy, która jest bezpośrednią przyczyną ludzkiej niedoli. Podobnie my powinniśmy patrzeć na człowieka całościowo, dostrzec jego godność, nie uprzedmiotawiać go. Służba zdrowia nieprzypadkowo właśnie tak się nazywa - służba to właściwy sposób odniesienia do drugiego człowieka - przypomniał metropolita.

  Odniósł się również do głosowanych niedawno w sejmie projektów dotyczących aborcji. - Szokujące, że jesteśmy świadkami takich uroczystych przemówień, jakie miały miejsce. Po 2 tys. lat chrześcijańskiej tradycji, po tylu tragicznych doświadczeniach wojny, komunizmu, tych upiornych ideologiach, które przekłamywały prawdę o człowieku… nadal wiele rzeczy do nas nie dociera, rozum nie wrócił na swoje miejsce, a te same idee nadal są na czasie, ubrane tylko w inne hasła. Uzasadnić da się wszystko, szczególnie jeśli się pewne rzeczy pominie… Człowiek musi bronić prawdy, wprowadzać ją najpierw w swoje życie, a potem do świata, który nas otacza - mówił abp Górzyński.

  Po zakończeniu Mszy św. z koncertem kolęd wystąpił zespół Vox Cordis.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół