Po świętość i zdrowie

ks. Piotr Sroga

publikacja 26.09.2015 16:39

Przy pięknej pogodzie odbył się II Bieg Papieski „Dla zdrowia i po świętość”. Zamysłem organizatorów było uczczenie osoby św. Jana Pawła II i promocja zdrowego trybu życia. Było to także jedno z wydarzeń przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży.

Dłuższa trasa wynosiła 11.5 km Dłuższa trasa wynosiła 11.5 km
ks. Piotr Sroga /Foto Gość

Na początku biegacze uczestniczyli w Mszy św., po której autobusem przejechali na linię startu. W biegu wzięło udział 71 uczestników. Każdy mógł wybrać jeden z trzech sposobów udziału w wydarzeniu: trasa biegu ze Stawigudy do Rybak (11,5 km) lub z Plusek do Rybak (5 km) oraz spacer z kijkami z Plusek do Rybak. Ostatnią formę rekreacji wybrały 2 osoby, w tym pani wójt gminy Stawiguda – Irena Derdoń.

Każdy z uczestników otrzymał po ukończeniu biegu pamiątkowy medal. Wśród biegaczy byli dorośli i dzieci. Z olsztyneckich szkół w biegu wzięło udział ponad 20 uczniów, wraz z katechetkami. Do rywalizacji stanę także trzech księży, w tym organizator – ks. Mariusz Jackowski.

W biegu na 11,5 km zwyciężył Marcin Paczyński, który zadany dystans ukończył w czasie 49 minut. Drugie miejsce zajął ks. Roman Dąbkowski (49,5), a na trzecim miejscu usytuował się Cezary Zabrzeźny (49,6). Jako pierwsza kobieta pojawiła się na mecie Monika Tarkowska (54,9).

Zwycięzca pochodzi z Olsztyna. Studiuje nauki w rodzinie i jednocześnie pracuje. – Namówił mnie do biegu mój kolega. Trochę biegam, ale nie przygotowywałem się jakoś szczególnie do tego – mówi Marcin.