Nowy numer 49/2018 Archiwum

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Strażacy z OSP Stawiguda już od 100 lat służą społeczności. Cały wiek działalności sprzyja podsumowaniom, podziękowaniom i honorowaniu zasłużonych.

Uroczystą Mszą św. w kościele św. Jakuba Apostoła rozpoczęli świętowanie 100-lecia swojego istnienia strażacy z OSP Stawiguda. Następnie strażacy przemaszerowali na plac przed sceną, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Nie zabrakło oczywiście odznaczeń i medali dla najbardziej zasłużonych. – Mottem jednostki jest „Bogu na chwałę, bliźniemu na pożytek”. Motto to jest podkreśleniem łączności wszystkich strażaków z Kościołem i ze społeczeństwem. Oprócz zadań, które wykonujemy dla potrzebujących pomocy istnieje od chwili powstania naszej jednostki więź z naszą parafią. Bierzemy czynny udział zarówno w życiu parafii, jak i całej wsi Stawiguda, jak i naszej gminy. Jesteśmy obecni zawsze, kiedy nas wzywają, gdy dzieje się krzywda, gdy żywioły szaleją, kiedy ludzie nas potrzebują. Tak jak powiedział Albert Einstein – tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia – mówił prezes OSP Stawiguda, Krzysztof Szpera.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy