Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Światło i Życie na Warmii

Początek września to nie tylko ważny czas dla uczniów, ale także dla oazowiczów. W ostatni weekend wakacji spotkali się w Nowym Kawkowie – wiosce pod Jonkowem na podsumowaniu czasu wakacyjnych rekolekcji i jednocześnie rozpoczęciu kolejnego roku formacyjnego.

Spotkanie rozpoczęła piątkowa Eucharystia i adoracja, którą poprowadził ks. Marcin Sitek, saletyn z Olsztyna. Oaza to nie jest wspólnota tylko dla ludzi młodych, ale także dla osób samotnych oraz małżeństw, czego można było doświadczyć w sobotę, słuchając świadectw ludzi, którzy przeżyli rekolekcje nie tylko na Warmii, ale także we Wrocławiu, na Wigrach, w Krakowie, Hermanówce czy nawet w Chinach, gdzie ostatnio dynamicznie rozwijają się nowe wspólnoty Ruchu Światło–Życie.

Przez całoroczną formację w parafii oraz wakacyjne rekolekcje staramy doskonalić w sobie postawę Nowego Człowieka, prawdziwego chrześcijanina kierującego się miłością Agape. Centrum Dnia Wspólnoty była sobotnia Eucharystia, której przewodniczył bp Jacek Jezierski, a któremu towarzyszyli ks. Krzysztof Lauter – proboszcz z Nowego Kawkowa, ks. Bartłomiej Matczak – wicerektor WSD Hosianum, ks. Sławomir Ropiak oraz moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie ks. Ryszard Andrukiewicz.

Spotkanie zakończyliśmy obietnicą szybkiego kolejnego spotkania, tym razem w Olsztynie. Zainteresowanych dziełami Ruchu Światło–Życie zapraszamy na stronę http://www.warmia.oaza.org.pl/ oraz do wspólnot oazowych w Ostródzie (parafia błogosławionych Hiacynty i Franciszka), w Nidzicy (parafia bł. Bolesławy Lament), w Olsztynie (parafia Matki Bożej Saletyńskiej, parafia Serca Jezusowego), w Bisztynku (parafia św. Macieja i Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma