Nowy numer 28/2018 Archiwum

Każdy może i powinien być święty

Dziś Kościół katolicki przeżywa radosny dzień – wspominamy wszystkich świętych i błogosławionych, tych znanych, ale także tych anonimowych.

Mimo że często 1 listopada nazywany jest „Świętem zmarłych” i to właśnie dziś najczęściej nawiedzamy groby bliskich, to tak naprawdę dzień ten powinna cechować radość. Właśnie na ten akcent zwracał uwagę metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba podczas Mszy św. sprawowanej na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. W homilii ks. Marcin Sawicki przypominał, że uroczystość Wszystkich Świętych zwraca naszą uwagę na powołanie człowieka do świętości. Każdy z nas bowiem może być świętym i powinien do tej świętości dążyć. – W naszym życiu musimy wybrać drogę świętości. Każda inna jest bowiem drogą donikąd – mówił ks. Sawicki.

W tym samym czasie na cmentarzu w Dywitach Mszą św. odprawił bp Jacek Jezierski. Po zakończeniu Eucharystii wierni prowadzeni prze kapłanów przeszli przez cmentarze w procesji w intencji zmarłych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma