Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papież rodziny

W Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie odbyło się XXIII Sympozjum Papieskie na temat „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

W słowie wstępnym ks. Stanisław Kozakiewicz, dyrektor IKCh, zaapelował, żeby naukę bł. Jana Pawła II „w różny sposób przyswajać, czyniąc treścią naszego życia”. – W swojej działalności Instytut pragnie, włączając się w tegoroczne obchody Dni Papieskich, oddać wdzięczność swojemu patronowi i szerzyć jego naukę, którą nam pozostawił – mówił ks. Kozakiewicz.

Sympozjum poświęcone było małżeństwu i rodzinie w nauczaniu bł. Jana Pawła II. Z koncertem instrumentalno-wokalnym wystąpił dziecięcy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie. Dzieci, pod kierownictwem Grzegorza Ciećnierza, przedstawiły program wpisujący się w tematykę sympozjum. Pieśni i wiersze poruszyły zebraną publiczność, a ks. Kozakiewicz powiedział nawet, że dzieci przedstawiły piękną katechezę o życiu.

Po występie zespołu z wykładami na temat rodziny i małżeństwa wystąpili zaproszenie prelegenci. – Nad rodziną gromadzą się czarne chmury. Wśród nich można wymienić m.in. antykoncepcję, rozwody, niechciane dzieci, złe pojmowanie wolności czy problem człowieka starszego w rodzinie. Już w 1960 roku pojawiło się zadziwiające dzieło Karola Wojtyły „Miłość i odpowiedzialność”, w którym te problemy są zauważone – opowiadała Maria Grzegorczyk w wykładzie „Małżeństwo podmiotem nowej ewangelizacji w nauczaniu Jana Pawła II". Z kolei prelekcję „Małżeństwo jako powołanie w nauczaniu Jana Pawła II” wygłosił lek. med. Andrzej Sarna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma