Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Największy z najmniejszych

W Ramsowie rozpoczęła się VII edycja festiwalu Varmia Gaudet et Cantat.

Letnie koncerty muzyki wokalnej i kameralnej Varmia Gaudet et Cantat to pod każdym względem impreza niezwykła. Odbywa się w wyjątkowym miejscu – w kościele św. Andrzeja i św. Rocha, barokowej świątyni z 1730 roku. Wejście na festiwal jest darmowe, ale na koniec każdego koncertu zbierane są dobrowolne ofiary, przeznaczone na odrestaurowywanie kolejnych figur z ołtarza głównego. Impreza organizowana jest społecznie, nie ma tu wielkich sponsorów i komercji, nikt na festiwalu nie zarabia, a mimo to do Ramsowa przyjeżdżają wielkie gwiazdy, by występować na Varmia Gaudet et Cantat. Jak mówi Jan Połowianiuk, dyrektor artystyczny, „festiwal w Ramsowie jest największym festiwalem w najmniejszej miejscowości”.

Podczas inaugurującego VII edycję festiwalu wystąpił zespół Affabre z Poznania, znany już ramsowskiej publiczności. Ten zespół wokalny śpiewający a cappella został założony w 1983 roku w Poznaniu, a członkowie zespołu to wychowankowie dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefana Stuligrosza oraz Jerzego Kurczewskiego.


Program VII Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej Varmia Gaudet et Cantat:

  • 26 lipca – „Gitarowe rytmy” Duet Gitar Klasycznych Tuz&Grzybowski
  • 2 sierpnia – „Madonny Jana Pawła II” Spirituals Singers Band
  • 9 sierpnia – “Ramsowo Gospelowo” Chór Gospel Joy z Poznania
  • 16 sierpnia – „Priditie wospoim ludije” Olsztyński Zespół Muzyki Cerkiewnej Kliros


Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma